במשטרת ישראל לא זוכרים חג שבועות (שהשנה היה במקביל לחג עיד אל פיטר) כה סוער שמלווה בוונדליזם ופורענות, שרק באורח נס לא הסתיים באסון בנפש.

המקרה החמור ביותר התרחש בצהרי יום שבת, במתחם פארק המים ״ימית 2000״ שבחולון. שתי חבורות שהגיעו ממזרח ירושלים לא נשמעו להוראות המאבטחים שלא להרעיש במקום ולהתקוטט ביניהם, עד שעשרות בני אדם התנפלו על המאבטחים, היכו אותם וזרקו עליהם כיסאות פלסטיק.

"זה היה פוגרום של ממש", סיפר יוסי, תושב ירושלים ששהה במקום, "שדה קרב. ריחמתי על המאבטחים שהיו לעיתים חסרי אונים". שוטרי מרחב איילון עצרו נער בן 17 כחשוד בהכאת המאבטחים, והחוקרים מתכננים לצפות בסרטוני האלימות ולבצע גל של עצורים נוספים. בעלי המקום מתכוונים להגיש תביעות אזרחיות על הנזקים שהחשודים גרמו למקום. "היו עוד מעורבים רבים במעשה ונעצור אותם", הבטיח גורם במשטרה, "נגיש כתבי אישום ונמצה את מלוא חומרת הדין במתפרעים".

 

ירוחם

בערב שבת פרצה קטטה בין המתרחצים בבריכה העירונית בירוחם. המשטרה הוזעקה למקום ושישה בני אדם עוכבו לחקירה. במשטרה מתכוונים לבצע מעצרים נוספים.

קרית חיים

בחוף קרית חיים התפתחה מריבה בין שתי צעירות, שהובילה לתגרה המונית בין חבורות שהיו במקום. פקחי העירייה ניסו להרגיע את הרוחות ואיימו להזעיק את המשטרה, והמעורבים עזבו את המקום.

 

עכו, אילת ונתניה

בחוף ארגמן שבעכו התפתחה מריבה המונית בין עשרות בני אדם שבמזל לא הסתיימה עם נפגעים כאשר 6 חשודים עוכבו לחקירה. כמו כן, גם באילת ובנתניה נרשמו קטטות בכמה חופים, שהסתיימו בלי פגיעות בנפש.

 

 בת ים

בחוף סטלה ביץ‘ כמה צעירות התעמתו עם צעיר אחר ותקפו אותו במקל מטאטא. כמה עוברי אורח התערבו ומנעו קטטה המונית.