רגע לפני תקופת החגים, באילת נשמו לרווחה לאחר שרק שכונה אחת בעיר הוגדרה כאדומה. לאחר חודש אוגוסט מוצלח, שכלל כ-90 אחוזי תפוסה במלונות, בעיר התיירות הדרומית קיוו להמשיך עם המומנטם גם בחודש הקרוב ותכנית הסגר הלילי, כמעט והרסה הכל.

יחד עם זאת, למרות שלא נסגרה בסופו של דבר, העובדה שאילת היתה מועמדת להיכנס לרשימת הערים שמחויבות בסגר לילי כבר הסבה נזק וגרמה לכך שכ-30 אחוזים ממי שהיה צפוי להגיע בשבועות הקרובים ביטלו את הזמנתם."היו ביטולים רבים של אורחים מאז שהודיעו על הטלת סגר" אומר יו"ר התאחדות בתי המלון באילת, שבי ישי, "מוקדם לשמוח ולנשום לרווחה".

כדי להחזיר את המומנטום החיובי, מספר בתי מלון באילת יצאו במבצעים שונים לתקופת החגים ובחלק מהם טוענים שכבר ניתן לראות שהזהמנות מתחילות להתמלא.

הבריכה באסטרל מאריס (צילום: אסטרל)
אסטרל מאריס | צילום: אסטרל

כך למשל, רשת מלונות אסטרל, לה שישה מלונות בעיר, יצאה במבצע של החל מ-999 שקלים לזוג ללילה, לאירוח על בסיס לינה וארוחת בוקר, וילד ראשון ב 99 שקלים בלבד. מבצע נוסף במלון "הכל כלול" של הרשת, אסטרל נירוונה קלאב, מציע ילד ראשון ב 99 שקלים - באירוח על בסיס "הכל כלול" (המחירים מותנים במינימום 3 לילות) 

"לאור הזעזועים שעובר ענף התיירות בימים אלה, בפרט בעיר אילת, ותחושת חוסר הוודאות שאופפת גם את קהל הנופשים, החלטנו להמשיך ולשמור על מדיניות מחירים נוחה, גם בתקופת החגים שנחשבת לתקופת שיא עם ביקושים גבוהים", אומר בני זרח מנכ"ל הרשת. "מדובר בהוזלה של למעלה מ-10 אחוזים לעומת תקופת החגים אשתקד".


גם ברשת פתאל מציעים מבצע לראש השנה, בתאריכים 18-20.9 ומציעים מחירים מוזלים בבתי מלון בעיר. שני לילות בהרודס, עם ארוחת, יעלו 3,500 שקלים; שני לילות לזוג במלון ספלאש, על בסיס הכל כלול יעלו 3,200 שקלים; שני לילות במלון מג'יק, על בסיס חצי פנסיון יעלו 3,440 שקלים; שני לילו במלון פלאזה, על בסיס חצי פנסיון יעלו 3,420 שקלים.

הרודס בוטיק אילת (צילום: יחסי ציבור)
מלון הרודס | צילום: יחסי ציבור


במלון נובה לייק של רשת אטלס מציעים בראש השנה חבילה של שני לילות לזוג בחדר סטודיו במחיר של 2,610 שקלים ללינה וארוחת בוקר, ו-2,833 שקלים לחצי פנסיון.

חבילה למשפחה של זוג+3 ילדים, בסוויטה בת שני חדרים, תעלה 4,691 לשני לילות עם ארוחת בוקר ו-5,081 שקלים על בסיס חצי פנסיון.

בחול המועד סוכות - מחיר לזוג לשני לילות, ללינה וארוחת בוקר, הינו החל מ-1,971 שקלים ו-2,194 שקלים לחצי פנסיון. חבילה משפחתית לזוג+3 בסוויטה תעלה החל מ- 3,721 שקלים ללינה וארוחת בוקר ו-4,111 לחצי פנסיון לשני לילות.

נובה לייק (צילום: שרית גופן)
צילום: שרית גופן