דליה, תושבת ירושלים, הגיעה לפני כתשעה חודשים יחד עם בעלה לצימר יוקרתי באזור בית שמש אליו מגיעים לא מעט אורחים מהארץ והעולם. "הגענו כדי לחגוג לבעלי יום הולדת. בעל הצימר היה נחמד מאוד וסימפטי. הוא יצא מגדרו לעזור לנו בכל דבר קטן. הרגשתי ממש כמו בבית",  שחזרה דליה. "כמה ימים אחרי שחזרנו הביתה נהיה לי שחור בעיניים. נכנסתי לאינטרנט ואני רואה שבעל הצימרים נעצר לאחר שהציץ במשך תקופה ארוכה לנשים שהתקלחו במקום. כל הגוף שלי רעד רק מהמחשבה שמישהו הציץ לי כשאני במקלחת. זו הפגיעה הכי קשה בפרטיות. זה לא פחות מאונס מבחינתי".

לדבריה, מאז חשיפת המקרה היא לא נופשת יותר בצימרים: "אני בטראומה מהמקרה הזה", ציינה דליה, "זה מפחיד אותי. גם כשאני מגיע לבתי מלון או לספא אני בודקת בכל החדר שאין מצלמות נסתרות. בעלי חושב שנפלתי על הראש, שהשתגעתי לגמרי, אבל אני לא לוקחת סיכון".

בתוך כך, המקרה שהתרחש לפני כעשרה ימים במלון אלמינה ביפו, בו על פי החשד בעל המלון התקין מצלמה נסתרת בחדרי המלון והציץ לאורחים בעת שהתקלחו או שקיימו יחסי מין, הציף מחדש את ממדי התופעה והמדאיגה.

מצלמה נסתרת (צילום: Yevhen Prozhyrko, shutterstock)
זה מאוד פשוט להחביא מצלמות נסתרות בימינו. לא צריך להיות מומחים | צילום: Yevhen Prozhyrko, shutterstock

"הייתי שם עם בעלי לפני שמונה חודשים בערך, חגגנו יום נישואין. האווירה היתה מדהימה והשירות מעולה. כשהחוקרים אמרו לנו שכנראה בעל בית המלון תיעד אותנו במצלמה נסתרת כמעט איבדתי את ההכרה. בחיים לא יכולתי להעלות בדעתי שיעשו דבר כזה לאורחי בבית מלון ועוד יוקרתי כזה", שחזרה ח', שהתארחה במלון אלמינה. "אני מקווה שהוא יישב בכלא שנים רבות. זו לא רק פגיעה בפרטיות זו פגיעה באמון שנתנו בו".

"נכנסתי להתקלח וראיתי שיש מראה מוזרה שמותקנת על הקיר"

גם אלונה מתל אביב, שהגיעה להתארח בצימר בבית שמש עם חברתה הטובה, גילתה לאחר ששהתה במקום שבעליו הציב מראה דו כיוונית שבאמצעותה יכול היה לראות את הנשים המתארחות מתקלחות. לתדהמתה היא חשפה את המראה והבינה שהבעלים הציץ לה תוך כדי.

"נכנסתי להתקלח. פתאום תוך כדי המקלחת שמתי לב שיש מראה די מוזרה שמותקנת על הקיר. קראתי לחברה שלי שהייתה בחדר וכשהתחלנו לבדוק הבנו מהר מאוד שהבעלים הציץ לנו. ישר התקשרתי למשטרה וביקשתי שיבואו למקום. מעצם המחשבה שהוא הציץ לנו אני מבועתת ובחרדות".

לאחר חקירת המשטרה התברר שמדובר במעל 100 מקרים שבהם בעל הצימר, כבן 70, הודה בחקירתו במשטרה שהציץ לנשים שהתקלחו בצימר שלו וגם לזוגות שהתארחו בצימר אחר. כמה נשים התאגדו לאחרונה ומתכוונות להגיש יחד תביעה אזרחית  בגין פגיעה בפרטיות נגד בעל הצימר.

מצלמה נסתרת בחדר מלון (צילום:  Gergely Zsolnai, shutterstock)
"כשאני מגיעה למלון או לצימר אני בודקת שאין מצלמת בחדר" | צילום: Gergely Zsolnai, shutterstock

מתברר שתרבות המציצנות בקרב בעלי צימרים תופסת בשנים האחרונות תאוצה רבה מאוד. יובל, שהגיעה לבלות לפני כחצי שנה בצימר בצפון הארץ יחד עם בן זוגה, נחרדה לגלות משהו מוזר שהותקן על האגרטל בחדר. בן הזוג שעובד בחברת הייטק צילם ושלח לחבריו את המתקן המוזר ואלה סיפרו לו שמדובר במצלמה נסתרת.

השניים פנו לבעל הצימר וזה הכחיש בתחילה את קיומה של המצלמה אבל לאחר מכן הודה. הם שכרו עו"ד במטרה להגיש תביעה נגד בעל הצימר ולבסוף הפרשה נסגרה בהסכם פשרה לפיה הוא יפצה אותם בסכום של 50 אלף שקלים והתחייב שיימחק את כל החומרים האינטימיים שיש ברשותו.

"זה מפחיד לחשוב שאורחים ובעלי ספא מתקינים מצלמות כדי לספק את יצריהם או לחילופין כדי לסחוט את המבלים במקום"

מקום נוסף שהפך ל'גן עדן" למציצנים הם מכוני הספא, לרבות במלונות הבוטיק היוקרתיים, שבהם על פי החשד לא רק המעסים מתקינים מצלמות נסתרות אלא גם האורחים ואפילו חוקרים פרטיים שרוצים להשיג תמונות מפלילות נגד גברים בוגדים או נשים בוגדות ואנשי עסקים מוכרים, במטרה לסחוט מהם כספים.

לאחרונה, בעל מכון ספא הופתע לגלות מצלמות נסתרות שהותקנו באחד החדרים במכון, ומיהר לשכור חוקר פרטי שחשף שלא העובדים הם אלה שהתקינו את המצלמות, אלא כנראה אחד האורחים שרצה להציץ לנשים ולגברים בעת שקיבלו עיסוי כשהוא נעזר באמצעים משוכללים להפעיל את המצלמה מביתו.

"זה מפחיד לחשוב שאורחים ובעלי ספא מתקינים מצלמות כדי לספק את יצריהם או לחילופין כדי לסחוט את המבלים במקום", אמר חוקר פרטי וותיק. "אני מכיר כמה מקרים כאלה שאפילו עבריינים עקבו אחרי אנשים עשירים מאוד שנסעו לצימרים עם המאהבות שלהם ולאחר מכן סחטו מהם מאות אלפי שקלים בתמורה לכך שלא יפיצו סרטונים או תמונות. התופעה הזו הולכת ותופסת תאוצה בשנתיים האחרונות. הנסחטים לרוב לא מערבים משטרה מחשש שזה יפרק להם את התא המשפחתי ויפגע להם בעסקים".