לשכת התביעות במשטרת מרחב אילת מתכוונת להגיש כתבי אישום כנגד ארבעה בני אדם שתקפו את המציל במלון רויאל ריזורט בעיר, לאחר שהגיעה למסקנה שלא הייתה שום עילה להכות אותו ושלא קדמה לכך שום התגרות אלימה מצדו.

>>לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש

כזכור, בשבוע שעבר הופץ סרטון ברשתות החברתיות  שתוך זמן קצר הפך לוויראלי, בו נראו בני משפחה שבילו בבית המלון מכים נמרצות את המציל ואף קורעים את חולצתו.

לטענת המציל, הוא ביקש מבת המשפחה, נערה כבת 15 לצאת מהג'קוזי וכשזו סירבה פלט לעברה: "יאללה תצאי החוצה עם כל השומנים שלך". ההערה המעליבה הכעיסה את בני המשפחה ואלה הסתערו עליו ובמשך כשתי דקות  עשו הרביצו לו לעיני כל הנופשים בבריכה.

מתברר, שאיש מבין בכירי המלון או קציני הביטחון שלו לא טרחו כלל לדווח על המקרה החמור לתחנת המשטרה בעיר וזו ידעה על כךבאיחור של יממה, בעקבות הפצת הסרטון ובמשטרה ראו זאת בחומרה.

החוקרים חקרו באזהרה את בני המשפחה החשודים ולבסוף הם שוחררו בערבות ונאסרה עליהם הכניסה לעיר עד לסיום החקירה. בני המשפחה טענו במהלך חיקרתם, כי פרט להערה ששיגר לעבר בתם, המציל גם חנק אותה ובתגובה הם הגנו עליה ותקפו אותו.

בנוסף, החוקרים גבו עדויות מעדי ראייה צפו בסרטוני האבטחה, אבל נכון לעכשיו לא מצאו שום הוכחה לכך שהמציל תקף את הנערה בצורה פיזית.

"גם אם המציל טעה בלשונו, לא הייתה שום סמכות חוקית לבני המשפחה להכות אותו באכזריות כזו", טען קצין משטרה במחוז הדרומי. "היה עליהם לפנות להנהלת המלון או לקציני הביטחון שיטפלו בעניין. הם פשוט לקחו את החוק לידיים ועליהם להבין שאנחנו לא חיים בג'ונגל אלא במדינה מתוקנת ואם מישהו נוקט באלימות כזו הוא צריך לשלם את המחיר ולעמוד לדין פלילי".

חומר החקירה בתיק הועבר ללשכת התביעות במשטרת מרחב אילת וההערכה היא שתוך חודש לכל היותר יוגשו כתבי אישום בפרשה.

במקביל, בימים הקרובים קצין רישוי במרחב אילת יערכו שימוע לבעלי המלון ומנהליו ובסיומו יוחלט האם יוטל על המלון קנס כספי או שיידרשו לעבות את מערך האבטחה שלהם, על מנת למנוע מקרים כאלה בעתיד. "אנחנו נבדוק את כל מערך האבטחה במלון. אם נמצא שהיה כשל בהתנהלותם, נטיל סנקציות על המלון בהתאם לסמכות שלו בחוק בתחום רישוי העסקים", הבהיר קצין המשטרה.