אחרי שדיווחנו אתמול על מקרה האלימות החמור שהתרחש לפני הסגר בקייקי כפר בלום בצפון, ובמהלכו הטרידו צעירים קבוצת בנות ותקפו את צוות העובדים, היום נחשף סרטון ממצלמות האבטחה שמתעד את האירוע הקשה.

המקרה התרחש כאמור לפני כמה ימים במהלך שיט קייקים בנהר הירדן. שתי צעירות ששטו בקייק משלהן הוטרדו לטענתן על ידי  מספר צעירים מהשפלה ששטו בקייק בסמוך אליהן. הצעירות התלוננו תוך כדי השייט בפני אחד האחראים ועובד במקום עצר את הקייק בו היו ב', בן 25, וכמה מחבריו וביקש מהם לצאת מהגדה כדי לברר את עניין.

"עצרתי את הקייק שלהם וביקשתי שייצאו מהמים כדי לשוחח עמם בעניין ההטרדה של הצעירות. הם לא רצו בהתחלה. אמרתי שאני אזמין להם שוטר והם התחילו לקלל",  העיד העובד במשטרה.

בשלב מסוים, ב' וחבריו יצאו מהמים ועמדו סביב העובד כדי לתקוף אותו בגלל שביקש מהם  לצאת מהמים והזמין להם שוטר. "ניסיתי להתרחק אבל ב' רדף אחריי עם משוט וחבט בי בראש. ניסיתי לברוח והוא חבט בי שוב במשוט בגוף שלי" , טען העובד.

לאחר מכן ב' תקף גם עובדת בחברה. "הוא נתן לי אגרוף לפנים ודחף אותי לספה", סיפרה העובדת לחוקרי תחנת משטרת קריית שמונה.

אלימות בצפון
קייקי כפר בלום. למצולמים אין קשר לכתבה

ב' שהיה לטענת המשטרה הדמות הדומיננטית באירוע לקח פטיש במשקל חמישה ק"ג והניף אותו לעבר ראשו של עובד נוסף. העובד למזלו הבחין בכך בזמן והצליח להגן על ראשו. "הוא לקח את הפטיש וניסה להכות אותי בראש", ציין העובד בעדותו במשטרה. "הוא כמעט הרג אותי. חטפתי חבלות בידיים. הוא לא הסתפק בכך ולאחר מכן לקח את הפטיש וניסה לחבוט לי בראש פעם נוספת אבל הוא פספס ופגע לי ברגל הימנית". שלושת העובדים שנחבלו נזקקו לטיפול רפואי.

ב' נעצר בעוד שחבריו שהיו במקום נעלמו והמשטרה לא הצליחה לאתר אותם. הוא טען שפעל מתוך הגנה עצמית לאחר שהעובדים תקפו אותו ואת חבריו.

לשכת התביעות במשטרת קריית שמונה הגישה כתב אישום נגד ב' לבית משפט שלום בקריית שמונה המייחס לו עבירות של חבלה, שלושה מקרי תקיפה הגורמת חבלה של ממש והתנהגות פרועה במקום ציבורי. ב' שוחרר בסוף השבוע למעצר בית מלא ברחובות.

עו"ד יובל זמר (צילום: באדיבות המצולם)
עו"ד יובל זמר | צילום: באדיבות המצולם

סנגורו של ב', עו"ד יובל זמר מסר בתגובה לכתב האישום: "מדובר בצעיר בוגר שירות קרבי בצה"ל וללא כל מעורבות קודמת בפלילים, אשר הותקף יחד עם חבריו בצורה קשה בידי למעלה מעשרה תוקפים ואשר בית המשפט כבר קבע בהתבסס על סרטוני האבטחה כי אותם תוקפים הם אשר החלו בהפעלת אלימות וגרמו להסלמת האירוע. אכן מרשי נטל פטיש שהובא לזירה על ידי אחד התוקפים עובדי המקום ועשה בו שימוש בכדי להגן על עצמו ועל חבריו. לא בכדי הורה בית המשפט לשחררו בצעד לא שגרתי כבר בשלב הצהרת התובע וגם ערר שהגישה המשטרה בעניין לבית המשפט המחוזי נדחה".