לפני כשבוע התריע מנכ"ל חברת ישראייר, אורי סירקיס, שהחברה תפסיק לטוס לאילת בתוך כשבועיים ולאחר שלא נעשה דבר, היום ניתן תאריך סופי להפסקת הטיסות - 14.7. הסיבה: אי מתן עזרה כלכלית מצד הממשלה להפעלת הקו שהפך להיות לא כלכלי בימי הקורונה.

לאור ההודעה שהתקבלה הערב בה דווח על סיכום תקציב למתן רשת ביטחון שתאפשר את המשך הטיסות לאילת תוסיף ישראייר, נוסף על הטיסות הקיימות היום, שתי טיסות יומיות המיועדות לתושבי אילת: טיסה בוקר שתצא מאילת בשעה 7:30 , וטיסה נוספת שתצא ב- 17:30 מנתב"ג לאילת

כיום ישראייר היא החברה היחידה שמפעילה טיסות לעיר הנופש הדרומית, לאחר שחברת ארקיע הפסיקה את הטיסות לגמרי כשהתפרץ נגיף הקורונה. בחודש יוני היא הטיסה מעל 19 אלף נוסעים.

ההחלטה על הפסקת הטיסות משמעותה מכה קשה לעיר שרק לאחרונה נפתחה מחדש לתיירים. ראש העיר, מאיר יצחק הלוי, אמר בשבוע שעבר ש"״לא הגיוני ובלתי סביר בעליל, שינתקו את העיר אילת ויפגעו בתושביה בכלל והחולים בפרט. החלטה זו תחסל את תושבי אילת, בדגש על מאות מתושביה החולים הנזקקים לטיפולים רפואיים מחוץ לאילת"״

מישראייר נמסר היום: "מתחילתו של משבר הקורונה חברת ישראייר נהגה באחריות ושימרה את הנתיב האווירי בין אילת למרכז. הפעלת הנתיב התאפשרה בין היתר גם בשל נוסחאת רשת ביטחון אשר ניתנה ע"י הממשלה. רשת ביטחון זו הופסקה בחודשיים האחרונים ולצערנו, כפי שהודענו כבר בשבוע שעבר, לא נוכל לקיים את המשך פעילות הנתיב בתנאים הנוכחים".