יוקר האירוויזיון ממשיך: תיירים מאירופה שמחפשים מקומות לינה בישראל בתקופת האירוויזיון, ולא רוצים או יכולים לאפשר לעצמם את המחירים הגבוהים של תל אביב, החלו לבדוק גם לגבי אפשרויות לינה מחוץ לעיר היקרה, בניסיון לאתר אפשרויות לינה שפויות יותר.

>>לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש

לפי בדיקה באתר הוטלס קומביינד של גולשים אירופאים המחפשים אחר לינה בתל אביב בימי האירוויזיון, כ-72% סורקים גם את הערים המקיפות את תל אביב: הרצליה, רמת השרון, רמת גן, גבעתיים, חולון ובת ים. 39% מכלל הגולשים מגיעים גם לבדוק גם את אפשרויות הלינה בערים: רעננה, כפר סבא, פתח תקווה, וראשון לציון. 22% מסתקרנים גם לגבי האפשרות ללון בנתניה, ראש העין, ורחובות.

כמובן שמהצד השני גם מודעים לכך ובעלי דירות בערים שונות בארץ מנצלים גם הם את ההזדמנות החד פעמית לרווח של אלפי שקלים מסופ"ש אחד. כך, בסקירת מחירי דירות בערים שונות בסוף השבוע של האירוויזיון 17-19 במאי, נמצאה דירה בראשון לציון במחיר של 5,413 שקל שלאחר האירוויזיון כבר אינה זמינה לארוח. קפיצת המחיר הגדולה ביותר נמצאה בעיר רחובות, כשהדירה מוצעת ב-2,977 שקל לסופ"ש של האירוויזיון לעומת 899 שקל בסופ"ש רגיל, עלייה של יותר מ-300 אחוזים.

ברמת גן מבקשים 3,299 שקל לסופ"ש האירוויזיון לעומת 1,730 שקל בסופ"ש רגיל (עלייה של 190 אחוזים). בבת ים 3,418 שקל לעומת 1,410 שקל בסופ"ש רגיל (240 אחוזים). בהרצליה רוצים 2,100 שקל לעומת 1,120 שקל בסופ"ש רגיל (180 אחוזים). וברעננה 1,791 שקל לעומת 900 שקל בסופ"ש רגיל (199 אחוזים).

כמה יעלו הכרטיסים? (צילום: Eurovision.tv, חדשות)
מחירי האירוויזיון יקרים גם מחוץ לתל אביב | צילום: Eurovision.tv, חדשות

"אנו עדים לתופעות דומות סביב ארועים בינלאומיים הזוכים לביקוש רב", אומר איל סגל, מאתר השוואת מחירי המלונות הוטלס קומביינד. "למשל בחתונתו של הנסיך הארי, תושבי וינדזור העלו את מחיר הלינה לעשרות אלפי שקלים. במונדיאל הרוסים הפכו את בתיהם לאכסניות מאולתרות המארחות בו זמנית מספר רב של תיירים".

יש לזכור שמרבית מהתיירים מגיעים ממדינות עם תחבורה ציבורית מפותחת המקלה על נסיעה בין הערים. לכן לינה מרוחקת נראית להם סבירה בשונה מהציבור בישראל המודע לקשיי ההתניידות.