בזמן שבעלי הצימרים זועמים על מדיניות ממשלת ישראל, שמאפשרת לטוס לחו"ל אך לא להפעיל את מקומות האירוח בארץ, יש כאלה שגם בתקופת הסגר מתפרנסים בכבוד ויותר מזה וגובים עשרות אלפי שקלים בשבוע. 

המשטרה מצדה מנסה להילחם בתופעה ופושטת על מקומות עליהם מתקבלים דיווח. השבוע פירסמנו תיעוד של שוטרים שפושטים על צימר שפעל בראש פינה ונותנים לבעלי המקום ולאורחים שבו קנסות גבוהים. בתיעוד נוסף, ניתן לראות פשיטה על צימר בו חגגו יום הולדת עם עשרות צעירים.

שוטרי המחוז הצפוני הגיעו למקום בעקבות תלונות שכנים שהתקשרו למוקד 100 והתלוננו על רעש המפריע את מנוחתם. השוטרים הפסיקו את המסיבה, רשמו דו"חות של 500 שקל לכל אחד מהצעירים ולבעל המקום קנס של 5,000 שקל. בעל המקום זומן גם לחקירה במשטרה.

"אנחנו לא נצליח לאתר את כל המסיבות והאירועים שנערכים בצימרים, אבל אנחנו מכירים את התופעה ונעשה מאמצים להגיע לכולם ולמנוע הדבקות המוניות של קורונה בגלל בעלי צימרים וצעירים חסרי אחריות שיעשו הכול בשביל כסף", אמר בזעם קצין משטרה.

בעלי הצימרים מצידם לא מתרגשים ונראה שהתופעה לא הולכת להיעלם. "אם הייתי לוקח על מסיבות ימי הולדת 5,000 שקל בעבר, כעת המחיר קפץ ל-10,000 שקל והצעירים משלמים", אומר ל', בעל מתחם צימרים בצפון. "חלקם רוצים לפרוק לחצים ומתחים ועורכים מסיבות סוערות. יש פה בריכה, ג'קוזי. הם באים לפה לכמה שעות והולכים. אני לוקח סכום גבוה למקרה שהמשטרה תפשוט לי על המקום ואני אצטרך לשלם קנס של 5,000 שקל".

הו ממשיך: "בסגר הראשון מילאתי אחר התקנות וסגרנו את המתחם אבל הגענו על סף פשיטת רגל,. הפעם החלטתי שאני פותח את הצימרים עד שהמשטרה תבוא ותסגור. אם אני מרוויח בשבוע 70, 80 אלף שקל משתלם לי לחטוף 5,000 שקל קנס. אם הייתי סוגר גם בגל השני הייתי הולך לקבץ נדבות או מתאבד. אולי לא תאמין לי אבל בסגר יש לי עלייה של מאות אחוזים בביקושים".