שוטרי משטרת מרחב אילת איתרו אתמול בלילה חולה קורונה מאומת, בשנות ה-20 לחייו מבית שמש, שהגיע להתארח באחד מבתי המלון בעיר.

האיש הגיע לבית מלון בעיר והציג בפני פקידת הקבלה מסמכים מזויפים, תעודת מתחסן ותו ירוק. הפקידה בדקה את המסמכים והבחינה שהם מזויפים. קצין הביטחון במלון הזעיק את המשטרה אבל האיש ברח מהמקום.

שוטרי סיור וכוחות יס"מ ממרחב אילת הגיעו למלון אבל האורח עזב את המקום. השוטרים לקחו את פרטיו וערכו סיורים נרחבים בעיר. כעבור רבע שעה אותר האורח והוא נדרש לעצור את רכבו בשולי הכביש.

השוטרים עצרו את החולה והוא נלקח לחקירה בתחנת המשטרה. הוא נחקר בגין עבירה של חמורה של הפצת מחלה. החשוד טען בחקירתו כי הוא בריא לחלוטין ולא מרגיש שהוא חולה: "אני בריא לגמרי. ממש לא חולה אז הגעתי לבלות באילת", טען להגנתו. יחד עם זאת, הוא התקשה להסביר מדוע החזיק בידיו מסמכים מזויפים. בתום חקירתו שוחרר למעצר בית הורחק מהעיר ובימים הקרובים יגישו נגדו כתב  אישום לבית המשפט.

במשטרה חושדים שאורחים בבתי מלון רכשו תעודות מתחסן בטלגרם כשהם לא חוסנו שהם חולי קורונה כדי לבלות באילת. "נערכנו לתרחיש הזה ובתי המלון בעיר נדרשו לבדוק בקפידה את מסמכי האורחים כדי למנוע כניסתם של חולי קורונה לבתי המלון. זה מקרה חמור מאוד וכתב אישום יוגש נגדו בימים הקרובים", ציין קצין משטרה. "אנחנו מציעים לאזרחים לפעול על פי החוק שכן התחזות לאדם בריא כשאתה חולה קורונה או החזקת מסמכים מזויפים זו עבירה פלילית שטומנת בחובה כתב אישום".

במשטרה מבהירים שהאחריות לשמירה על תקנות הקורונה, מוטלת על כולנו וזאת על מנת שנוכל לחזור לשגרת החיים. המשטרה תפעל בכל האמצעים העומדים לרשותה כנגד חולי קורונה המפרים את ההנחיות ומסכנים את בריאות הציבור.