זה לא סוד שטיולי השיט מסביב לעולם כבר הפכו לתופעה של ממש. מעל 28 מיליון אנשים יצאו לקרוזים מסביב לעולם בשנת 2018, כשמתוכם מעל 100 אלף ישראלים. 

>>לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש 

במקביל לגידול בביקוש, גם האניות עצמן הולכות ומשתכללות משנה לשנה ומציעות לאורחים יותר אטרקציות כמו פארקי מים, קזינו, אולמות קולנוע, שלל מסעדות ואפילו מסלול מירוצים ואולמות גיימינג. 

"יחד עם כל אלה, יש דבר אחד שבו חברות הקרוז נשארו מאחור - אפליקציות ההיכרויות", טוען כפיר אברון, מנכ"ל ומייסד Cruisea, אפליקציה שרוצה לשנות את חוקי המשחק בכל הנוגע ליצירת קשרים על ספינות הענק מסביב לעולם. "גילינו שכל אפליקציות הסושיאל השונות לא עובדות טוב בים כי הן נתמכות על GPS והתזוזה הקבועה של האנייה מקשה עליהן. לעומת זאת, האפליקציה שאנחנו יצרנו מתבססת רדיוס המשתמשים, כך שניתן לראות בקלות מי נמצא איתך על הספינה, למרות התנועה המתמדת".

אברון מסביר שהצורך בפיתוח האפליקציה הגיע לאחר שעבד כ-12 שנים בתעשיית ספינות הקרוז, בהן גם היה קצין הבטיחות הראשי של חברת רויאל קריביאן, המפעילה 25 ספינות. במהלך עבודתו הוא הרגיש שחסרה לו הפלטפורמה שיכולה לקשר אותו בקלות לאנשים אחרים על האנייה וכשניסה לעשות זאת דרך הממשקים המוכרים, זה לא עבד בצורה טובה.

"הרעיון הוא לתת מענה לכל מי שרוצה לפגוש אנשים חדשים שנמצאים על הספינה", אומר אברון. "לא מדובר רק במי שמחפש קשרים רומנטיים, אלא גם לכאלה שמטיילים לבד, במשפחות שרוצות לפגוש משפחות אחרות, נוסעים מבוגרים שמחפשים חברה וגם ליצור קשרים בין אנשי הצוות שמספרם לא מבוטל". 

ואיך זה עובד? התפעול הוא די פשוט. מורידים את האפליקציה, יוצרים פרופיל אישי ומכניסים בו פרטים בסיסיים כמו גיל ותחומי עניין. מאותו הרגע האפליקציה כבר תדע לזהות מי נמצא בסביבתך בים ויהיה ניתן לצפות בפרופילים האישיים שלהם ולדבר בצ'ט פרטי עם מי שאתה מעוניין לפגוש.

"המטרה היא ש-Cruisea תהפוך למשהו שכל מי שיוצא לקרוז יוריד וישתמש כחלק מהחוויה הכוללת על האנייה", מסכם אברון. כיום, מלבד היכרויות, באפליקציה ניתן לראות גם דילים ופרטים שונים על קרוזים מסביב לעולם.