צ'לסי דיין היא אישיות רשת מוכרת וכוכבת אינסטגרם עם כ-90 אלף עוקבים. לפני כשנה היא הגיעה ביחד עם אביה ובן זוגה להתארח במלון אורכידיאה באילת כדי להשתתף במסיבת יום הולדת שהתקיימה במקום. פקידת הקבלה הסבירה לשלושה שהחדרים שלהם אינם מוכנים עדיין והם יכולים להשאיר את התיקים בעגלת הבל-בוי המיועדת לשמירת חפצים הנמצאת בצמוד לאבטחה.

"מאחר והחדרים לא היו מוכנים ביקשתי להשתתף במסיבת בריכה ואמרו לי שאין בעיה להשאיר את חמשת התיקים שלנו בעגלת הבל בוי של שמירת החפצים", טענה דיין בכתב התביעה שהגישה נגד המלון וחברת הביטוח שלו. "הסברתי לפקידת הקבלה שיש במזוודות פריטים יקרי ערך. היא אמרה שאין בעיה ועמדת שמירת החפצים ממוקמת ליד עמדת האבטחה, אז הלכתי בראש שקט למסיבה".

השלושה קיבלו צמידי אורח והשאירו את המזוודות בעמדת האבטחה הצמודה. לדבריה, הבל בוי הדביק מדבקות על התיקים של המלון עם שמה. אביה של דיין הגיע כמה פעמים לעמדת הקבלה במלון לברר שזה בסדר שהתיקים נמצאים ליד הקב"ט והמאבטחים אמרו לו שזה הכי בטוח. "שוב שאלנו האם זה בטוח להניח במקום את התיקים והמזוודות והפקידה אמרה שכן, שאין מה לדאוג ושהתיקים נמצאים ליד קצין הביטחון בכניסה למלון. אמרתי לה שיש שם תכשיטים, כסף מזומן, שוברי קנייה ועוד דברים יקרים, אבל היא הרגיעה שהכול בסדר", ציינה דיין.

כעבור זמן קצר דיין שאלה את פקידת הקבלה מה קורה בנוגע לחדרים שלהם וכשהגיעה לאסוף את התיקים היא נחרדה לגלות שהתיק היקר שהכיל תכשיטים יקרי ערך ומזומן נעלם מהמקום שבו היה ממוקם. "פנינו למאבטחים שיבדקו שאולי בטעות נתנו אותו לאחד האורחים. החבר ואבא שלי עברו בין כל החדרים אבל לא מצאו את התיק. הגשתי תלונה באתר האינטרנט של המשטרה (תלונה מקוונת)", טענה דיין בכתב התביעה.

צ'ק אין (צילום:  Tyler Olson, shutterstock)
אילוסטרציה | צילום: Tyler Olson, shutterstock

דיין היא ניגשה יחד עם הקב"ט לחדר הבקרה שבו מותקנות מצלמות המתעדות את הנעשה במרחב הציבורי במלון ונדהמה לגלות שאדם זר, שאינו מאורחי המלון, נכנס לבית המלון, הסתכל על התיקים שלה שהיו בעמדת החפצים, לקח את התיק היקר ויצא עמו באין מפריע.

דיין, ניגשה להגיש תלונה פיזית בתחנת משטרת מרחב אילת. שוטרים שהגיעו למלון אספו את מצלמות האבטחה במטרה לאתר את הגנב אבל עד היום הוא לא נתפס ולא ברור מי הוא.

"תכולת התיק היתה בשווי 55 אלף שקלים"

כאמור, דיין הגישה תביעה נגד המלון וחברת הביטוח המבטחת אותה לבית המשפט לתביעות קטנות בתל אביב. היא דרשה פיצוי של 33,800 שקל בגין מחדלי המלון שגרמו לגניבת התיק. היא פירטה בכתב התביעה את תכולת התיק: שעון ורסאצ'ה עשוי כולו זהב בשווי של 5,000 דולר, שרשרת וטבעת זהב שאביה קנה לה ליום  ההולדת בשווי של 2,000 דולר, כרטיסי מתנה לקניית מוצרים שקיבלה ליום הולדתה בשווי של 10,000 שקל, משקפי שמש ומשקפי ראייה בשווי של 2,800 שקל, תכשירי איפור וקוסמטיקה בשווי של כמעט 10,000 שקל, תיק של המותג 'מייקל קורס' בשווי של 1,850 שקל, ארנק של לואי ויטון' שרכשה בסכום של 655 פאונד, רישיון נהיגה, כרטיסי אשראי, מפתחות לבית ולמכונית ומזומן.

לטענתה, האחריות לגניבה חלה על בית המלון ולכן עליו לפצות אותה בגין התיק ותכולתו. היא ציינה כי הסכום הכולל של גניבת התיק הוא כ-55 אלף שקל. "הגניבה גרמה לי לעוגמת נפש רבה, המלון התנער מהגניבה ולא רצה לפצות אותי", טענה דיין. "חלק מהפריטים שנגנבו לי, כמו הטבעת והשרשרת שאבי רכש לי, הם בעלי ערך נוסטלגי ולא ניתן לרכוש אותם מחדש".

View this post on Instagram

A post shared by צ'לסי דיין - מאפרת ומסרקת כלות (@chelsea_dayan)

המלון וחברת הביטוח הגישו כתב הגנה בו ביקשו לדחות את התביעה על הסף והטילו את האחריות לגניבה גם על דיין. לטענת הנתבעות דיין לא הוכיחה שרכשה את התכשיטים ושאדם סביר לא מסתובב בתיק עם כרטיסי מתנות בשווי של 10,000 שקל והיא לא הציגה קבלות על גניבת הפריטים מתיקה. "לא סביר שאדם יסתובב עם חפצים בשווי של 55 אלף שקל", טענו המלון וחבר הביטוח.

השופטת אורלי מור-אל מתחה ביקורת נוקבת על ניסיון הנתבעות להטיל דופי באמינות דבריהם של דיין ואביה והעובדות  שכתבו בכתב ההגנה לא היו נכונות. השופטת ציינה בפסק הדין כי מדובר באירוע מובהק שנמצא באחריות המלון שנהג ברשלנות רבה, שכן התובעת ואביה הונחו על ידי המאבטחים ועובדי המלון להניח את התיקים בעמדת שמירת חפצים והזהירו שהם מכילים פריטים יקרים.

"לא התרשמתי שנעשתה בדיקה רצינית במלון בנוגע לנסיבות האירוע - מדוע נותרה העמדה ללא השגחה? כיצד הגנב ידע לקחת בדיוק את התיק הספציפי? ומדוע אף אחד לא עצר בעדו? מהתובעת, אביה ובן זוגה התרשמתי שהם דוברי אמת ותארו את מצב הדברים לאשורו", הדגישה השופטת בפסק הדין. "בנסיבות שהוכחו המלון אחראי אחריות מלאה לאירוע הגניבה".

היא שללה כל אפשרות שדיין או מי ממקורביה קשורים לגניבה וציינה כי אין להטיל עליה כל אשם תורם לאירוע. השופטת קבע כי המלון וחברת הביטוח יפצו את דיין בסכום של 28,500 שקל.