אחרי יום מותח (אתמול) במהלכו שובשו הטיסות הממריאות מנתב"ג, נמל התעופה בן גוריון חזר לתפקוד מלא בדיוק בזמן לתחילת חופשת הפסח וימי השיא של חול המועד

גם השנה, כמו בשנה שעברה, צופים עומסים בשדה, בגלל הביקושים לטיסות לחול לצד העובדה שכוח האדם עדיין לא חזר לעצמו בימים לפני הקורונה. בסך הכל צפויים לעבור בנתב"ג כ-2.2 מיליון נוסעים, גידול של 18 אחוזים לעומת שנת 2019.

> אלה היעדים המבוקשים בפסח

> כל הדרכים לקצר את התור בנתב"ג

בתוך כך, ברשות שדות התעופה מציינים שיתגברו את הבידוק הביטחוני, ומזכירים שמי שיכול עדיף שיעשה צ'ק אין בבית ויגיע עם מזוודה קטנה ישר למעבר W. בנוסף, לאחרונה הוסיפו בשדה מכונות אוטומטיות לביצוע צ'ק אין עצמי ושליחת מזוודות. ברשות מבקשים לא להגיע יותר משלוש שעות לפני הטיסה, למרות החשש מהתורים הארוכים וממליצים להוסיף תגי שם למזוודות. והכי חשוב - הרבה סבלנות. 

נתב"ג, נמל התעופה בן גוריון (צילום: Avshalom Sassoni/Flash90)
סבלנות היא מילה חשובה בפסח | צילום: Avshalom Sassoni/Flash90

אלה צפויים להיות הימים הכי עמוסים בנתב"ג בפסח:

ביום ראשון אחרי הסדר - 9.4 - יעברו בנתב"ג כ-90 אלף נוסעים, רובם יוצאים.

ביום שני - 10.4 - יעברו בנתב"ג כ-90 אלף נוסעים, רובם יוצאים.

ביום חמישי בסוף חול המועד - 13.4 - יעברו בנתב"ג כ-97.5 אלך נוסעים, רובם חוזרים.

ביום ראשון - 16.4 -  יעברו בנתב"ג כ-90 אלף נוסעים, רובם חוזרים.


עומסים כבדים גם במעבר הגבול לסיני

צפי לביקושי שיא בפסח גם במעבר הגבול "בגין" בטאבה, עם כ-200 אלף נוסעים שיעברו בערב פסח ובחול המועד. השנה חלים בחודש אפריל חג הפסח, חג הפסחא ועיד אל פיטר. עקב כך צפויים במעבר הגבול טאבה עומסי שיא של כ-13 אלף נוסעים מדי יום במהלך החג, ואף יותר מכך בערב החג, למחרת הסדר ולקראת סוף חופשת החג.

בתוך כך, רשות שדות התעופה ממליצה לציבור הנופשים לרכוש את אגרת המעבר מראש ולהתאזר בסבלנות במקרה של המתנה ממושכת.

> המדריך המלא למטייל בסיני

> כל מה שצריך לדעת על מעבר הגבול בסיני

ישראלים המתכוונים לעבור את הגבול עם רכבם, מתבקשים להירשם מראש באותו אתר ולשלם את האגרות הנדרשות. יש להגיע למעבר עם רישיון רכב מתורגם לאנגלית. את התרגום ניתן לבצע בתחנות ממסי ברחבי הארץ.

התור במעבר הגבול סיני (צילום: רשות שדות התעופה)
תורים במעבר הגבול טאבה בפסח בשנה שעברה | צילום: רשות שדות התעופה

מעבר הגבול טאבה פתוח 24 שעות ביממה לאורך כל השבוע. השעות העמוסות פחות הן בדרך כלל שעות אחר הצהריים, מ-16:00 ועד 20:00, ומומלץ להגיע למעבר בשעות אלו אם הדבר מתאפשר. רש"ת הודיעה על פתיחת מסלול מהיר למשלמי אגרת המעבר מראש ולבעלי דרכון ביומטרי.

בנוסף, בעקבות מקרים מצערים שקרו בעבר, חשוב לזכור לבדוק היטב את תיקי היד והמזוודות ולוודא שאין בהם תחמושת כגון כדורים, תרמילים או מחסניות. המצרים מתייחסים בחומרה רבה לניסיונות להכנסת נשק ותחמושת למצרים.

הנוסעים אשר משאירים את רכבם באילת, מתבקשים להקפיד על חניה מסודרת ובהתאם לחוק, ולהימנע מגרירה וקנסות. ב-1 באפריל ייפתח חניון ציבורי חדש סמוך למעבר הגבול טאבה, ובו כ-100 מקומות חניה. בנוסף, מעמידה עיריית אילת לרשות הציבור חניון לטווח ארוך בתשלום בשטח שדה התעופה הישן שאינו פעיל יותר. מהחניון יוכלו הנוסעים להגיע למעבר הגבול בשירות אוטובוסים בשעות הפעילות, או במונית.