זה לא שטיסה לאילת אורכת זמן רב ובכל זאת, יש כנראה כאלה שלא יכולים בלי לשאוף קצת עשן. בעיצומה של טיסת "ישראייר" מתל אביב לאילת, נכנס צעיר בן 26 מרמת גן לשירותי המטוס ועל פי החשד עישן סיגריה.

המקרה אירע בשבוע שעבר. בעוד שהמטוס עשה את דרכו לעיר הקיט הדרומית, הבחינו הדיילות שישבו בסמוך לתא השירותים בריח חזק של עשן סיגריות. כשהנוסע שהיה באותה עת בפנים יצא מתא השירותים - הן ביקשו ממנו את פרטיו, בטענה שהוא עישן במהלך טיסה, דבר שאסור על פי החוק ומסכן את בטיחות הנוסעים. הנוסע טען כי לא עישן, אך הדיילות טענו שהוא לא דובר אמת ועדכנו בעניין את צוות הטייסים ומגדל הפיקוח ואלה דיווחו על כך לתחנת משטרת מרחב אילת. מיד עם נחיתת המטוס בשדה התעופה בעיר, המתינו לנוסע המעשן כמה שוטרים שעיכבו אותו לחקירה.

עוד ב-mako חופש:

לוקחים את הקרוואן לטיול אופניים
הפטנט שירדים אתכם בטיסה ארוכה
לא רק בטן-גב: אטרקציות ברודוס

הנוסע, שטס לנופש עם חבר, נלקח לחקירה בתחנת המשטרה. בחקירתו המשיך לטעון שלא עישן סיגריות ושוחרר בתום חקירתו שוחרר. במקביל, נגבתה עדות מהדיילות אשר הריחו את ריח הסיגריה מתא השירותים ועל בגדיו של הנוסע.

"לדיילות אין שום אינטרס להעליל על הנוסע. הן לא מכירות אותו. כשהוא נכנס לתא השירותים לא היה ריח של סיגריה כשהוא יצא עלה משם ריח עז של עשן סיגריות", הסביר קצין במשטרת מרחב אילת. זה יכול להיגמר באסון, עישון סיגריות בטיסה יכול לגרום לפגיעה במערכות המטוס. אנחנו נוטים להאמין לגרסת הדיילות", הסביר קצין במרחב אילת.

במשטרה מסתמכים על חוק הטיס משנת 1927, האוסר על עישון במהלך טיסה בכל חלק של המטוס, ובקרוב מתכוונים במשטרת מרחב אילת להגיש כתב אישום נגד הנוסע שעל פי החשד עישן במהלך טיסה. במקרים דומים שהיו בעבר, נוסעים הורשעו בבתי משפט בעונש מאסר על תנאי ובתשלום קנס.