אחרי שאתמול התקבל האישור לכך שישראלים יוכלו לטוס לאיחוד האמירויות כבר בחודש החל מחודש דצמבר, חברות התעופה והתיירות החלו לחמם מנועים והביקוש לטיסות לדובאי עלה מדרגה. 

הטיסה המסחרית הראשונה תמריא כבר ביום חמישי הקרוב עם חברת הלואו קוסט FlyDubai שהודיעה שתדאג לוויזות לכל מי שיטוס איתה ומחזיק בדרכון ישראלי.

ב-1.12 חברת ישראייר תפעיל את הטיסה הראשונה של ליעד המבוקש (יום לפני התאריך המקורי). לכבוד הבלאק פריידי בחברה הודיעו שיינתנו הנחות עד לסכום של  100 דולר בהזמנה זוגית.  חבילה ל-4 לילות, במלון שרתון 5 כוכבים בדובאי, כולל טיסה, במחיר של 380 דולר לאדם בחדר זוגי, בינואר או דצמבר.

"מהיום בבוקר אנו חווים גידול משמעותי בביקושים להזמנת חופשות", אומר גיל סתיו, סמנכ"ל השיווק והמכירות של ישראייר. "השילוב של הצפי להכרזה על בחריין כמדינה ירוקה יחד עם ההודעה שיש פתרון לנושא הוויזות בדובאי  ומחירי המבצע הזניקו את קצב ההזמנות. נתון נוסף שמעניין הוא שבעקבות הדיונים על הסגר השלישי שצפוי, רבים מהלקוחות מעדיפים להזמין מבעוד מועד ולהחזיק בידם כרטיס טיסה שיבטיח את חופשתם"

גם חברת ארקיע הודיעה שהיא מקדימה את הפעלת הקו ל-3 לדצמבר ומגדילה את תדירויות הטיסה ל-2 טיסות סדירות יומיות: טיסת בוקר, טיסת אחה"צ וטיסות שכר נוספות לקבוצות. מחירי הטיסות החל מ 149$ לכוון, המחיר לטיסה במחלקת עסקים החל מ299$ לכוון .

"אנו נרגשים לבשר על ההחלטה להקדים את הטיסות לדובאי ל- 3 לדצמבר, זאת בעקבות הביקוש הרב של אנשי עסקים וכלל האוכלוסייה שמחכים להגיע ליעד הכי מסקרן, ירוק ופופולרי מבחינה תיירותית ועסקית", אומר עוז ברלוביץ מנכ"ל ארקיע אינטרנשיונל.

מזרקות (צילום: Sorbis)
תיירים בדובאי | צילום: Sorbis


חברת השטיח המעופף תוציא את הטיסה הראשונה והחגיגית שלה לדובאי ביום רביעי ה-9.12. בהמשך החברה תפעיל טיסות 7 ימים בשבוע. 

מחיר טיסה ישירה כולל כבודה בשטיח המעופף בחנוכה בין התאריכים 9-13.12 לארבעה לילות – 399 דולר לאדם. חבילת נופש בין התאריכים 9-13.12 לארבעה לילות   במלון 5 כוכבים AVANI DEIRA HOTEL   על בסיס לינה וארוחת בוקר – 479 דולר לאדם בחדר זוגי.

"הישראלים משוועים לנופש בחו"ל ואנחנו רואים ומרגישים את זה היטב במוקד ההזמנות שלנו" מספר אורן כהן מגורי, סמנכ"ל השיווק והמכירות בשטיח המעופף. "בעקבות החתימה על הסכם הפטור מאשרת הוויזות, מוקד ההזמנות שלנו מוצף בפניות ובמהלך הלילה נכנסו המון הזמנות דרך האתר. יש ביקושים לטיולים המאורגנים לצד חבילות הנופש והטיסות מתמלאות במהירות מאחר ומדובר ביעד חדש שהציבור עדיין לא מכיר, אנחנו רואים גידול משמעותי בביקושים לטיולים המאורגנים שלנו ל4 ו-8 לילות. הרבה יותר נוח, בטוח ומעניין לטייל במדינה כזו עם מדריך ואוטובוס צמודים ולכן יצרנו שני מסלולי טיול מאוד עשירים שכוללים את כל האתרים המרכזיים שחובה לראות בדובאי ואבו דאבי לצד אטרקציות חווייתיות מדהימות. בנוסף, אנו רואים ביקושים גדולים גם לטיסות וגם לחבילות הנופש."

Dubai-3 (צילום: מאי ויגאל רוזנטל)
צילום: מאי ויגאל רוזנטל


אתמול גם אל על הודיעה שהחל מ- 13.12 היא תפעיל 14 טיסות שבועיות לדובאי במחיר שמתחיל ב- 299 דולר. החברה תפעיל 3 טיסות בימים ראשון וחמישי ו-2 טיסות בשאר ימי השבוע. טיסות החברה יבוצעו במטוסי ה- 737-900 ובמטוסי הדרימליינר 787 החדישים.

מחירי כרטיס טיסה לדובאי (הלוך ושוב): כרטיס במחלקת תיירים, לא כולל כבודה והושבה ((Lite, החל מ - 299 דולר; כרטיס מחלקת פרימיום, החל מ -599 דולר; כרטיס מחלקת עסקים, החל מ -899 דולר.  

"שלושה חודשים לאחר שהפעילה אל על את הטיסה המסחרית ההיסטורית הראשונה בין ישראל ואיחוד האמירויות, אשר הייתה גם הטיסה הישראלית הראשונה לחלוף מעל ערב הסעודית, אנו שמחים להודיע על תחילת פעילות סדירה לאיחוד האמירויות ואנו נרגשים לקראת הפגישה המחודשת עם לקוחותינו בטיסות ישירות לדובאי", אומר מיקי שטרסבורגר, סמנכ"ל המסחר באל על. "נשלב את מטוסי הדרימליינר בפעילות בנתיב ונציע לנוסעינו מחירים אטרקטיביים בכלל מחלקות השירות. לקוחות מועדון הנוסע המתמיד ייהנו מכרטיסי בונוס במחיר מופחת לרגל השקת הפעילות."