אחרי שדיווחנו בשבוע שעבר על פתיחה של 6 בתי מלון חדשים עם 1,133 חדרים באילת, היום יצא מכרז על הקמת פארק אטרקציות חדש שיוקם בשטח שדה התעופה שנסגר בעיר הדרומית.

העירייה, באמצעות החברה הכלכלית לאילת (חכ"א), פירסמה מכרז להפעלת האטרקציות התיירותיות בפארק שיקרא "פארק הטרמינל". מדובר במכרז להקמה והפעלה של אטרקציות בשטח של כ-14 דונם בדרום השדה ולתקופה של 10 שנים.

הפארק, שיוקם בהשקעה של 170 מיליון שקל, יכלול אטרקציות תיירותיות כמו כדור פורח, גלגל ענק, בריכת גלים, פארק מים, פארק מוטורי, מתחם נינג'ה, מתחם אקסטרים, מוזיאון רכב, שוק אוכל, מתחם קרנבל, מגלשות מים אקסטרים, לונה פארק, פארק מתנפחים וג'ימבורי, פארק חבלים, מציאות מדומה, קרקס, מכוניות מתנגשות, סימולטור גלישה, בריכת כדורים ועוד. בנוסף, יבנה מתחם הופעות ופסטיבלים חדשני ממכולות ממוחזרות, מרכז תרבות עירוני, מוזיאון, מלון לואו קוסט, מתחם קמפינג ועוד.

שדה התעופה באילת (צילום: חדשות 2)
שדה התעופה באילת | צילום: חדשות 2

תוכנית פארק הטרמינל משתרעת על 70 דונם ועבודות הפיתוח כבר החלו בשטח כשנה לאחר פינוי שדה התעופה באילת והוא צפוי להיות מוכן בעוד כשנתיים.

"אנו נרגשים מאד לצאת לדרך עם פרויקט פארק הטרמינל שיוקם בעיר", אומר מאיר יצחק הלוי, ראש עיריית אילת. "מדובר בתוכנית גרנדיוזית , שלא נראתה כמותה בישראל ובמהלך אורבני משמעותי ביותר לעיר אילת. אנו בטוחים כי הפארק ישנה לחלוטין את תרבות הבילוי והפנאי בעיר גם בעבור התושבים וגם לתיירים. מכרז האטרקציות שפרסמנו היום הוא השלב הראשון והשלבים הבאים יפורסמו גם כן בקרוב".