לא מעט ישראלים טסים היום ליוון, אחת משתי המדינות הירוקות היחידות (ביחד עם סרביה) שלא צריך להיכנס בהן לבידוד בהלוך או בחזור. במטרה להגשים את החלום לטוס לחו"ל בימי הקורונה, צריך לעשות בדיקות קורונה ומילוי טפסים שונים עוד לפני שיצאתם מהבית.

אחד מהטפסים הללו הוא הטופס האינטרנטי שנקרא (PLF (Passenger Locator Form. זהו טופס שניתן למלא ללא תשלום באתר הממשל היווני ובו מתבקשים הטסים ליוון למלא פרטים כלליים כמו שמות מלאים, גיל, מספר טיסה, כתובת מגורים קבועה וכתובת מגורים של מקום השהייה ללילה הראשון. הוא הכרחי לשם כניסה ליוון שכן בהיעדרו לא תתאפשר העלייה למטוס כבר בנתב"ג. את הטופס אין למלא עבור כל אדם בנפרד, אלא פעם אחת עבור ההרכב הטס יחדיו (משפחה/זוג וכד').

כאשר מחפשים בגוגל אחר מילוי טופס PLF ליוון התוצאה הראשונה היא לאתר בעברית בשם BUY VISA בו דורשים כסף עבור הטופס שניתן למלא בחינם לגמרי, באתר הרישמי של ממשלת יוון, כשההבדל הוא שבאתר היווני הטופס מופיע באנגלית. המחיר: 45 דולר לאדם ו-25 דולר לכל אדם נוסף מלבד ממלא הטופס, עד 9 אנשים. לא מעט ישראלים כבר מילאו מבלי שידעו שאין הכרח לשלם עליו ושילמו עליו 45 דולר (כ-150 שקלים) ואף יותר.

"זה לא ויזה לארצות הברית שמדובר בעניין מורכב למלא את הטפסים. השירות פה בכלל בחינם אז למה לגבות מנוסעים תמימים 45 דולר לאדם על כלום ושום דבר. נוסעים בטוחים שזה אתר של ממשלת יוון", זעם אחד הנוסעים ששילם את הסכום על מילוי הטפסים. "יש גופים שרוצים לעשות כסף על חשבון הנוסעים. רק כשקוראים את האותיות הקטנות מבינים שהם לא קשורים לממשלת יוון". 

גם ש', נוסעת נוספת ליוון, מילאה את התופס וגילתה רק ברגע האחרון שאין הכרח לשלם עליו: "אני מרגישה שיש פה סוג של ניסיון עוקץ. חשבתי שזה אתר של ממשלת יוון עד שהתחלתי למלא את הפרטים שלי והבנתי שאני צריכה לשלם 45 דולר עבור שירות חינם. נכנסתי לאתר ממשלת יוון וראיתי שזה שירות ללא תשלום. הייתי בהלם". 

בדף הפייסבוק של "אתונה למטיילים" כמה מטיילים ששילמו עבור מילוי הטפסים זעמו על המהלך. "אנשים נופלים בפח ומשלמים 45 דולר מתוך מחשבה שמדובר באתר של ממשלת יוון. לא כולם מבינים את ההבדלים. אנחנו שילמנו אתמול והיום ראינו שזה שירות בחינם. אנחנו שילמנו ואכלנו אותה אבל אנחנו רוצים להזהיר שלא למלא טפסים אצל החברה הזו אלא רק באתר ממשלת יוון שזה בחינם", ציינה נוסעת נוספת.

מחברת BUY VISA נמסר בתגובה: "אנחנו נותנים שירות של אשרות כניסה עם ויזות תיירות ועסקים למדינות שונות. השירות שלנו מצוין מראש שהוא בתשלום ואנחנו גורם חיצוני שאינו קשור לשגרירות יוון או אף גורם רשמי כזה או אחר. אנחנו מתרגמים ועוזרים לאנשים שמתקשים למלא את הטפסים באתר יוון ונותנים שירות בתשלום ובמחיר כתוב מראש".