כחודש וחצי לאחר שמנהלי קבוצת הפייסבוק "אוהבי סיני" החליטו להקפיא את פעילותה, היא חזרה לפעול מחדש לרווחתם של כ-220 אלף החברים בה. מדובר בקבוצה הגדולה ביותר בפייסבוק בארץ בקרב דפי קבוצות המטיילים.

הקבוצה נסגרה זמנית עקב שיח לא מכבד ובוטה מצד לא מעט מחברי הקבוצה שהידרדרו לקיצוניות קשה כלפי בעלי עסקים ותושבי סיני וגרם למחלוקת קשה בין הגולשים. בעקבות כך, מנהלי הקבוצה ביקשו שלא להיגרר לשיח אלים ולהקפיד על שיח מכבד וענייני, למרות המצב הקשה בימים אלה.

בתוך כך, אתמול פורסמה בקבוצה אזהרת המסע למצרים של המטה לביטחון לאומי, הממליץ לישראלים שלא לנסוע בתקופה הזו למצרים (כולל סיני) וירדן המוגדרות ברמת האיום 4 הגבוהה. מרוקו למשל מוגדרת ברמת איום 3. "בשל התמשכות המלחמה, בימים האחרונים מזוהה החמרה משמעותית נוספת במחאות נגד ישראל במדינות שונות בעולם, בדגש למדינות ערביות במזרח התיכון, זאת לצד גילויי עויינות ואלימות כנגד סמלים ישראליים ויהודים", נאמר באזהרה.

סיני  (צילום: Afanasiev Andrii, shutterstock)
צילום: Afanasiev Andrii, shutterstock

ולמרות זאת, עדיין יש בסיני כ-20 ישראלים לפחות שהחליטו לא לחזור לארץ בגלל המלחמה וירי הרקטות. בנוסף, מרגע שנפתחה הקבוצה מחדש החלה ההתעניינות לחזרה לסיני, למרות אזהרת המסע החמורה של המל"ל. חלק מחברי הקבוצה ציינו שהם מתכוונים לנפוש במלונות טאבה ואולי בהמשך לנסוע לנואיבה.

אחת הגולשות זעמה על כוונת חברי קבוצה לנסוע לנפוש בסיני: "הזוי שבמצב מלחמה זה מה שמעניין אותך ללכת לפרנס את האויבים שלנו". גולש אחר קרא לחרם על סיני: "אני לא מתכוון לממן אותם יותר. לא משנה כמה זול שם". "זו הזייה שיש ישראלים שרוצים לנסוע למקומות שלא תומכים במדינת ישראל", קבל חגי.

טלי, מטיילת ותיקה שהחליטה להחרים את סיני, הוסיפה: "לא הגיוני שנסע לנפוש במקום שבעלי הקאמפים שלו קראו לטבוח בישראלים ואף אחד מהם לא גינה את החמאס, להיפך. אסור לפרנס אותם, מצידי שכולם שם ימותו בערב".