על אף שחופשת הפסח כבר מאחורינו, ואיתה גם הירידה בדרישה לנופשים, עדיין נרשמים עומסים במעברי הגבול ובנתב"ג. כך למשל במעבר הגבול טאבה לכיוון סיני, בו אלפי ישראלים שהגיעו בשעות הבוקר המוקדמות המתינו ארבע וחמש שעות בתור כדי להיכנס למצרים ולהגיע ליעד הנופש שלהם.

"ראינו את התורים בפסח אז ויתרנו על חופשה בסיני. באנו השבוע וראינו שהתורים היו יותר ארוכים. חיכינו כמעט חמש שעות", סיפרה אילנה, "למזלנו הגענו בבוקר ועוד הספקנו להיכנס באור יום לסיני. היו אחרים שהגיעו רק בשעות הערב".

ההערכה היא שמקור התורים החדשים הוא העובדה שרבים חיכו ומצאו חבילות נופש זולות לאחר חג הפסח, זאת במחשבה כי המחירים יירדו והעומס יפחת. סיבה נוספת היא גם חג עיד אל פיטר (סיום חודש הרמדאן), שהביא רבים לנצל זאת לטוס כדי לחו"ל ולצאת לחופשה בסיני ובירדן.

עומסים במעבר הגבול טאבה סיני

גם עשרות אלפי הנוסעים שתכננו חופשה שקטה וזולה בחו"ל, נתקלו בימים האחרונים בתורים ארוכים בנתב"ג שנמשכו שעתיים וחלקם שלוש שעות.

"הגענו לנתב"ג שעתיים וחצי לפני הזמן, ובמזל גדול לא פספסנו את הטיסה לברלין", שחזר תומר, "היו שם תורים שלא נגמרים שהזכירו את התמונות של נתב"ג לפני חג הפסח ובחג עצמו. המתנו כמעט שעתיים בתור ולא הספקנו בכלל להגיע לדיוטי פרי".

בימים האחרונים הגיעו מידי יום לנתב"ג מעל 60 אלף נוסעים. היום למשל 62,800 נוסעים חלפו בשדה התעופה, ב-384 טיסות. היעדים המובילים הם טורקיה, בדגש על אנטליה ואיסטנבול, ברלין, בוקרשט, קפריסין ואיי יוון. נכון להיום, ההמלצה לנוסעים היא לנסות ולהגיע אפילו ארבע שעות לפני הזמן.