1. המלון הגרמני שתומך בישראל

לישראלים שרוצים "לקחת אוויר" מהתקופה הקשה ומחפשים יעד לחופשת סקי או לחופשת כריסמס באירופה, כדאי לשים לב לתמיכה הפומבית בישראל שמביע בימים אלו מלון היוקרה שלוס אלמאו שבאלפים הגרמניים. בעל המלון, מר דיטר מולר, בחר להציב בעמוד הבית באתר האינטרנט של המלון את דגל ישראל לצד מילות הזדהות עם קורבנות המלחמה ותפילה לימים טובים.

מולר, שמגדיר עצמו כחבר אמת של ישראל, אמר: "בימים אלה ליבי ומחשבותיי עם ישראל ועם משפחות החטופים בפרט. הטרגדיה הנוראית שפקדה את ישראל לצד גל האנטישמיות הגואה בעולם הותירו בי, כמי שהגדיר עצמו 'חבר אמת' של ישראל, צער עמוק. אני בטוח שמתוך התהום תצמח ישראל חדשה מאוחדת מתמיד".

שמלו שלוס אלמאו גרמניה (צילום: שלוס אלמאו)
צילום: שלוס אלמאו

2. פעילויות חינם באילת

ב-14.12 יתקיים הפנינג חנוכה בפארק הצפרות אילת - ללא עלות. במהלך היום יתקיימו הדרכות מרתקות על הציפורים, כולל צפייה בתהליך הטיבוע של הציפורים הנודדות, ותצפיות בטלסקופ על להקות הפלמינגו שנמצאות בפארק. יתקיימו גם פעילויות יצירה, קישוט סופגניות, משחק חפש את המטמון נושא פרסים ברחבי הפארק, סדנת בונסאי בה יוצרים עציץ בונסאי אמיתי שלוקחים הביתה בסיום ועוד שלל הפעלות לכל המשפחה. שעות הפעילות 9:00-13:00. הכניסה חופשית.

בנוסף, במהלך כל ימי חנוכה המבקרים בעיר יוכלו הופעות חיות של להקות מקומיות, במגוון עסקים בעיר. מורין לירי והלהקה ינגנו בויה קלרה, להקת השחפים תופיע בחוץ ציון, יו לייב טריו יגיע לברביס ועוד. יחד עם האירועים האלה, גם 101 חוויות בחינם באילת ימשיכו להתקיים עד לסוף חודש מרץ.

פארק הצפרות אילת (צילום: נועם וייס)
פארק הצפרות אילת | צילום: נועם וייס

3. החלה המכירה לאנייה הגדולה בעולם

בחודש ינואר רויאל קריביאן תשיק את האנייה החדשה שלה והגדולה ביותר שתצא אל הים מהנמל במיאמי Icon of the Seas, זו האנייה הראשונה מסדרה חדשה של החברה. לאנייה 20 סיפונים, שמונה מתחמים שונים ברמות שונות החל מחדרים רגילים ועד ל"בית מגורים משפחתי" המשתרע על פני שלוש קומות, שבע בריכות ביניהם בריכה אינסופית בגובה 15 קומות, שש מגלשות מים הגדולות ביותר שנראו בים, מסלול הליכה שקוף מעל הים, מגרש מיני גולף, קירות טיפוס, 40 מסעדות ופאבים, מתחמים חדשים בתחומי הבידור, אטרקציות למשפחות ועוד. האונייה יכולה לשאת כ- 7,600 אורחים וכ- 2,500 אנשי צוות.

המחיר לאדם ל- 7 לילות בחופשת הפסח ליציאה ב-20.4 ממיאמי לקאריביים לחדר עם מרפסת לים, החל מ-1,695 דולר לאדם.

המחיר לאדם ליציאה ב-14 ליוני 2024, לפיורדים הנורווגיים, ל-7 לילות לחדר עם מרפסת, החל מ-885 דולר לאדם.

Icon of the Seas (הדמיה: רויאל קריביאן, יחסי ציבור)
Icon of the Seas | הדמיה: רויאל קריביאן, יחסי ציבור

4. מאירים את העולם

לרגל ציון חג החנוכה בצל המלחמה, אל על קידמה מיזם חוצה גבולות ויבשות בשם "מאירים את העולם" במטרה לייצר את הדלקת הנר הארוכה בעולם, לחבר בין ישראל לקהילות יהודיות מסביב לעולם, ולהפיץ מסר של אחדות ותקווה. בהדלקת הנרות חובקת העולם, השתתפו כבר אלפי אנשים מעשרות מדינות עם נציגות מכל יבשת.

הדלקת הנרות בישראל התקיימה אתמול (א'), בהשתתפות כבוד נשיא המדינה, מר יצחק הרצוג, מנכ"לית אל על, דינה בן טל גננסיה, ילדי עוטף עזה (שדרות, נתיבות וכפר עזה), חיילים מגדוד 202 של חטיבת הצנחנים שנפצעו במלחמה, משפחות שכולות בהן משפחתה של קארין ז'ורנו, עובדת אל על שנרצחה בשבת הארורה ומכובדים נוספים.