התיירים הישראלים מחפשים תמיד את היעד האטרקטיבי הבא. זה שהדילים אליו הכי טובים, השהות בו הכי משתלמת והסיילים הכי מטורפים. מאז החלו השמיים הפתוחים בישראל ושלל חברות לואו קוסט נכנסו לחיינו, היעדים הללו התרבו והתחרות הפכה להיות קשה יותר. ובכל זאת, לקראת סוף שנת 2017 ניתן להגיד בבטחון שהיעד הכי אהוב על הישראלים נמצא - ורשה, פולין.

"לפני שנה טסתי פעם ראשונוה לפולין ומאז לא עצרתי", מספרת דניאלה סינגלר שהייתה 11 פעמים במדינה רק בשנה האחרונה, ומסמלת הכי טוב איך התאהב התייר הישראלי ביעד המפתיע הזה. "מצאתי בוורשה שילוב מדהים של מחייה זולה, מסעדות בחצי מחיר שרק ניו יורק יכולה להתחרות בהן באיכות ומלונות מפוארים שעולים כמו צימר הכי בסיסי בארץ. זה יעד ממש מדהים".


"אנחנו רואים תופעה מאוד ברורה שבה אמסטרדם, לונדון וברצלונה אאוט וורשה ויעדי מזרח אירופה אין. ככה זה שמחירי הטיסה מאוד נמוכים", אומר ארז בוסו, הבעלים של חברת סמארטאייר. "טיסה לוורשה היום עולה בסביבות ה-140 עד 150 דולרים הלוך חזור, ואפילו טיסות ב-120 שקלים זה דבר שניתן למצוא מדי פעם. חישוב שעשינו הראה שעדיף בכל סוף שבוע לנסוע לפולין מאשר להישאר בארץ".

"אנחנו נמצאים בעידן שאנחנו מחפשים את היעדים שלנו לפי מה שזול", אומר בוסו. "והיום, הישראלי שמאוד אוהב לגלות יעדים חדשים, מגלה את אלה שהם גם כי זולים שיש".

>>לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש