זעם רב במשטרת אילת בעקבות הסרטון שנחשף הערב בו ניתן לראות כיצד משפחה תוקפת מציל במלון בעיר. בכירים במשטרה הביעו דאגה מכך שאף אחד מהגורמים המעורבים: המציל, המשפחה ואפילו לא המלון או האורחים שבו, ראו לנכון לדווח על האירוע החמור.

"זה חמור מאוד שלא המלון ולא המציל טרחו לדווח לנו על המקרה. ואם זה היה מסתיים ברצח? כן היינו יודעים על זה? הם היו מחויבים לאור חומרת המקרה להתקשר מיד למשטרה", טוען קצין משטרה במרחב אילת. "הנוהל הוא שיש לדווח על כל מקרה אלימות במלון".

לדבריו, לפני חג הפסח המשטרה כינסה את קציני הביטחון של בתי המלון בעיר וברחבי הארץ לצורך ריענון הנהלים והחובה עליהם לדווח על כל אירוע פלילי. חבל שבמקרה הזה זה לא קרה. זה יכול היה להסתיים בצורה חמורה יותר", ציין הקצין.

גורם בכיר במשטרת ישראל טוען, כי בכלל קיימת תופעה שבתי מלון בארץ נוהגים ל"העלים" אירועים חמורים ולא לדווח על המשטרה מחשש שהדבר ייפגע להם במוניטין בארץ ובחו"ל ויגרום לגל ביטולים ופגיעה כלכלית קשה.

"אני מעריך שיש בשנה עשרות אירועים חריגים אם לא יותר שלא מדווחים לנו על ידי קציני הביטחון והנהלות המלון", גילה הגורם, "במקרה של אילת אנחנו מתכוונים לחקור את העניין לעומק ולברר מדוע לא עודכנה תחנת המשטרה בעיר. ייתכן ועובדים במלון ייחקרו באזהרה". 

מהמשטרה נמסר: "היום (שלישי, 3.4.18), בעקבות סרטון שהגיע לידי המשטרה בשעה האחרונה, בו נראה אירוע אלימות על שפת בריכה במלון באילת בין מספר נשים וככל הנראה לבין עובדי הבריכה, משטרת ישראל פתחה בבדיקת נסיבות האירוע.

בבדיקה עד כה נראה כי מדובר באירוע מאתמול (שני), לא הוגשה תלונה בעניין ולא התקבל דיווח מהמלון או מהמעורבים על האירוע וככל הנראה הצדדים לא מעוניינים בהגשת תלונה. כאמור משטרת ישראל יוזמת בדיקה על מנת לברר את נסיבות האירוע ובמידת הצורך לפתוח בהליך פלילי נגד החשודים בעבירה פלילית.

נפעל לחשוף עבירות אלימות גם אם אינן מדווחות למשטרה, לאסוף ראיות ולהעמיד את העבריינים לדין. נפעל כנגד מי שפוגע באלימות באחרים ומפר את הסדר הציבורי בצורה אלימה ובוטה". 

נכון לעכשיו, המשטרה עדיין חוקרת את פרטי המקרה.