מותר הלואו-קוסט יבוטל (צילום: צילום הדמיה ומיתוג: open)
כ-25 אחוז הנחה על כרטיסי טיסה. אל על | צילום: צילום הדמיה ומיתוג: open
חברות התעופה הישראליות יפעילו טיסות מיוחדות במחיר מוזל על מנת לאפשר לישראלים המתגוררים בחו"ל להצביע בבחירות לכנסת ה-20. בסוף השבוע שעבר החלו באל על לגבש באופן מעשי את התוכנית. בחברות ישראייר וארקיע נבחנות גם כן אפשרויות להטיס ישראלים במחירים מוזלים לקראת הבחירות.

התוכניות יהיו מבוססות ככל הנראה על מתווה דומה של ביצוע טיסות מיוחדות, כפי שהופעלו במערכות בחירות קודמות. כך, לדוגמה, חברת אל על הציעה בפברואר 2009 מבצע לישראלים שהגיעו מחו"ל כדי להצביע בבחירות לכנסת ה-18. במקביל הציעה החברה תוכנית מחירים מוזלת למי שרכש אז כרטיסי טיסה ביום הבחירות או ביום שאחריו, לעונות האביב והקיץ.

אז היתה זו הנחה של 25% לקראת יום הבחירות על כרטיסי טיסה לישראל מניו יורק, טורונטו, לוס אנג'לס, לונדון, פאריס, בריסל, אתונה, בודפשט, פראג, ורשה, יוהנסבורג, אוקראינה ובוקרשט. במקביל הציעה אז אל על כ-3,000 כרטיסי טיסה מוזלים לישראלים שרכשו ביום הבחירות או למחרת כרטיסי טיסה למגוון יעדי החברה באביב ובקיץ. מדובר היה בהוזלות של 150-100 דולר בטיסות מאירופה ומצפון אמריקה, ושל 200 דולר בטיסות למזרח הרחוק ולדרום אפריקה.

עוד ב-mako חופש:

חו"ל עם ילדים: 70 האטרקציות הכי שוות באירופה
כי עכשיו הסיילים: החנויות הכי שוות בניו יורק
סוף העולם: ביקרנו בצימר הכי ידידותי בערבה

בבחירות 2006 דרש האיגוד הארצי של הטייסים מהנהלות חברות התעופה הישראליות, לבצע שינויים בלוחות הזמנים של הטיסות ביום ההצבעה לכנסת, כדי לאפשר לכל אנשי צוותי האוויר להצביע.

קודם לכן ניסה האיגוד הארצי של הטייסים להעביר תיקון בחוק שיאפשר לאנשי צוות אוויר ישראלים שנמצאים ביום הבחירות מחוץ לגבולות מדינת ישראל, להצביע בחו"ל, כפי שנהוג עם אוכלוסיית הימאים, ואולם הצעת התיקון לחוק נדחתה.

בבחירות האחרונות, לפני כשנתיים, גם לא צלח ניסיון לאשר הצבתה של קלפי בנתב"ג, כדי שתשמש את אנשי צוותי האוויר ביום הבחירות, לפני שהם יוצאים לתפקידם בחו"ל.

לכתבה המקורית ב-TheMarker

הסינים באים: חברת תעופה סינית ראשונה תטוס ישירות לישראל
האפליקציות שיעזרו לכם להתסתדר בחו"ל