אין תמונה
במהלך הפריצה נגנבו סמארטפונים, לפטופים, אייפדים ואלפי שקלים במזומן. מרידיאן ים המלח
חופשת בטן-גב בנוף מרהיב, שכשוך בבריכות גופריות להרפיית את הגוף ואולי איזה עיסוי מפנק: אם חלמתם על נופש בים המלח, קחו בחשבון שהסיכוי שתחזור הביתה בלי הרכוש שאיתו הגעתם גבוה מאוד. בשבוע האחרון  אורחים מ-7 חדרים שונים, במלון 'מרידיאן' ים המלח התלוננו שחדריהם נפרצו בעת שהיו בתפילה, בבריכה, או כשטבלו בים. במהלך הפריצה נגנבו מהחדרים סמארטפונים יקרי ערך, לפטופים, אייפדים ואלפי שקלים במזומן.

האורחים הגישו תלונות בתחנת משטרת ערד. במהלך החקירה התברר שנער בן 16.5, המתגורר בישוב בפזורה הבדואית, לא הרחק מערד, והועסק במלון בעבודות תחזוקה שונות מעורב בפרשה. כמה ימים לפני גל הפריצות הוא טען שכרטיס המאסטר שלו, שבעזרתו פתח את כל החדרים אבד לו וקיבל כרטיס חדש. אז הוא פרץ באמצעותו לחדרים וגנב רכוש רב. אלא, שאת הכרטיס ש'אבד' מסר לבן דודו בן 24 וזה נכנס למלון חופשי, עקב אחר הנופשים, וכשאלה עזבו את החדרים לרחוץ בבריכה או בספא פרץ לחדריהם וגנב רכוש נוסף. שווי הרכוש מוערך בעשרות אלפי שקלים.

חוקרי תחנת ערד, רס"ר יגאל זיגלר ורס"מ דוד לוגסי הצליחו באמצעות ביצוע איכונים לטלפונים של החשודים ושימוש באמצעים טכנולוגיים לעצור את השניים, שהודו בחקירתם, כי מכרו את הרכוש היקר שגנבו לתושבי שטחים. כתב אישום מטעם לשכת התביעות הוגשה היום לבית משפט השלום בבאר שבע וכן בקשה לעצור אותם עד לסיום ההליכים המשפטיים נגדם.

"רמת האבטחה בבתי המלון מעוררת דאגה"

בשנים האחרונות אירעו מאות מיקרים של פריצות לחדרים של נופשים בים המלח (תיירים מחו"ל וישראלים), שבוצעו לרוב על ידי עובדים ועובדים לשעבר של המלונות, שלא עמדו בפיתוי ורוקנו מהם רכוש שמוערך במאות אלפי שקלים. עשרות חשודים נעצרו והוגשו נגדם כתבי אישום.

הנהלות בתי המלונות נאלצות לפצות את האורחים באמצעות חברות הביטוח, אבל תופעת הגניבות מחדרי המלון בים המלח לא פסקה. מתחילת השנה נפרצו עשרות חדרים לאורחים והתחושה במשטרה היא שרמת האבטחה בחלק גדול של המלונות ירודה מאוד.

"רמת האבטחה בחלק מבתי המלונות בים המלח מעוררת דאגה ומחייבת מקצה שיפורים", אומר ראש משרד החקירות בתחנת ערד, פקד סרגיי פדרנקו. "אנחנו מקבלים על בסיס קבוע תלונות על גניבות מחדרים ולא יתכן שאנשים שלא עובדים במלונות הללו נכנסים חופשי ללא בדיקה, וגונבים רכוש לאורחים".

פקד פדרנקו מותח ביקורת קשה ונוקבת על שבעה בתי מלונות אחרים בים המלח שבהם רמת האבטחה ירודה מאוד ובקלות ניתן לבצע פיגוע התאבדות. "הסיטואציה הזו מדאיגה מאוד שכן מחבלים מתאבדים יכולים לבצע במלונות פיגועים. התרענו בפניהם שעליהם לשפר את המצב הקיים". לדבריו, הוא שוחח על כך עם קציני הביטחון של אותם מלונות מתוך תקווה שרמת האבטחה תעלה ותשתפר ואנשים שאינם אורחים במלונות לא יורשו להיכנס אליהם.

תגובת המלון:
"האירוע נמצא בחקירת המשטרה ואנו משתפים איתם פעולה".

>> סופ"ש כבר כאן: מה עושים עם הילדים?