זה היה עניין של זמן  עד שהישראלי המכוער יחזור למה שהוא יודע לעשות הכי טוב: להשאיר אחריו זוהמה בחופשה. מתברר שהסגר במהלך משבר נגיף הקורונה לא גרם לישראלים להשתנות בהרבה והמצב רק הלך והחמיר. זה התחיל בהשארת זבל באתרי טבע, בחופים ובמעיינות, המשיך באלימות בבתי מלון באילת וכעת גם נרשם מקרה מכוער בו אורחים במלון פגסוס השאירו זבל בבית מלון בעיר הקיט הדרומית.

מסרטון שרץ ברשתות החברתיות ופורסם בסוף השבוע ניתן לראות כיצד עובד באחד מבתי המלון בעיר מתלונן ובצדק על כך שאורחי המלון השאירו כמויות גדולות של זבל במתחם הבריכה.

"אני עובד כאן במלון באילת. תראו מה זה דבר כזה, שישראלים לא מנקים אחריהם. לא עושים חשבון. זו בושה. לא עושים חשבון. לא אציין את שם המלון אבל זו בושה מה שישראלים עושים. תתביישו", אמר העובד בעצב כשהעלה את הסרטון.

בסרטון רואים ערימות של קליפות גרעינים, מסיכות זרוקות, קופסאות ושאריות אוכל, שקיות, כוסות וצלחות חד פעמיות זרוקות ברחבי הבריכה, פחיות של משקאות אנרגיה ועוד.

עובד בבית המלון סיפר ל-mako: "זה היה מראה מזעזע. נכון שיש פה עובדי ניקיון במלון אבל ככה מתנהגים אורחים? איפה התרבות? איפה החינוך? ככה הורים מלמדים את הילדים שלהם שמשאירים זבל אחריהם? יש פחי אשפה מה הבעיה לאסוף את הזבל ולהכניס פנימה. אם ככה אנשים מתנהגים עדיף שיישארו בבית, בסגר".

עובדת אחרת סיפרה ל-mako: "זה נוראי מה שהאורחים השאירו במלון. לא רק בבריכה ובחוץ אלא גם בחדרים. אני מרחמת על עובדי הניקיון של המלון".

ממלון פגסוס נמסר: "רוב רובם של האורחים הישראלים במלונות מתנהגים בסדר גמור אך ישנו מיעוט לא קטן שמתנהג גרוע ועושה שם רע לאורח הישראלי בבתי מלון.  לדוגמא לכלוך בצורה מוגזמת בחדרים ובשטחים הציבוריים, צעקות רעש ושימוש ברמקולים תוך כדי חוסר התחשבות ביתר האורחים, שתיית אלכוהול מופרזת הגורמת לערפול חושים והתנהגות ברברית, חוסר סבלנות בהמתנה לקבלת החדרים ובכניסה לחדר האוכל. 

לאור הניסיון שלנו נערכנו בהתאם לקראת האורח הישראלי ותגברנו את הצוותים בכל מחלקות המלון מנקים, אבטחה, קבלה, שרות לאורח, מצילים בבריכה ואחזקה. כולנו תקווה שאנחנו הישראלים נוכל להינות מחופשת הקיץ תוך כדי שמירה על כבוד הדדי סבלנות וסובלנות".

אירוע אלים בחוף של מוש

בתוך כך, הקטטות באילת לא מפסיקות גם הן. אחרי שלושה אירועים של אלימות בשבוע האחרון בבתי מלון בעיר כלפי מאבטחים ומצילים, הגיע גם תורו של 'החוף של מוש' להיכנס לרשימה.

שוטרי תחנת המשטרה בעיר עצרו אתמול שלושה צעירים מאשדוד. השלושה תקפו עובדים בחוף שהעירו להם על התנהגותם. אחד התוקפים שבר על פי החשד בקבוק על אחד העובדים בחוף. הפצועים פונו על ידי ניידת מד"א לבית החולים יוספטל בעיר. נבדק החשד שהקטטה פרצה בגלל הערה שמישהו מהצעירים אמר לאחד האנשים בחוף.