ארקיע, איסתא והשטיח המעופף הכריזו היום (א') על הפעלת קו ישיר למרקש במרוקו, החל מה-3 לאוגוסט, בתדירות של טיסה שבועית בימי שלישי. בהמשך, מחודש ספטמבר - יוגדל הקו לתדירות של 4 טיסות שבועיות. המטרה היא שבחגים נוכל לצאת לחופשה ביעד החדש והמסקרן. במקביל, יופעל גם קו ישיר נוסף לקזבלנקה בתדירות של טיסה שבועית.

ההכרזה על הטיסות ליעדים החדשים מגיעה בעקבות נירמול היחסים והרצון לפתוח את השמיים בצורה חופשית בין המדינות. יחד עם זאת, חשוב לציין שעל אף שהסכם פתיחת השמיים קרוב מתמיד, עדיין לא התקבל אישור סופי לגביו. נכון להיום, ישראלים יכולים לטוס למרוקו, אך רק בקבוצות או באישור מיוחד ובדרך כלל עם עצירת ביניים. הרצון הוא שבקרוב גם מטיילים בודדים יוכלו להגיע והליך הוצאת הוויזה וההגעה ליעד יהיו מהירים וקלים.

על פי ארקיע, הטיסות למרקש וקזבלנקה ימשכו כ-5 שעות ויהיו במטוסי האירבוס 321-NEO LONG RANG, בעלי קיבולת של 220 מושבים. ההערכה היא שהביקוש לטיולים במרוקו יהיה גבוה ומאות אלפי נוסעים יטוסו למדינה אשר פותחת את שעריה לישראלים.

מרקש (צילום: עלמה דיין)
צילום: עלמה דיין

ומה המחיר? טיסה ישירה באוגוסט תעלה החל מ- 599 דולר לאדם, הלוך ושוב. טיולים מאורגנים למרוקו ל-8 ימים יעלו החל מ-1,329 דולר לאדם.

אסף גורן מנכ"ל איסתא ישראל מציין שלדעתו הנסיעות אחרי טרום קורונה יהיו שונות מאלו שהיו לפניה, לכן מרוקו מתאימה כמו כפפה ליד ליעד של אחרי קורונה בזכות הנופים, אזורי הטיול הרחבים והאתגרים. גורן הוסיף שמרבית הנוסעים יהיו לטיול ובתקופה של 7-10 ימים, אם כי יהיו גם כאלו שירצו לטעום את מרוקו בנופשון קצר לארבעה ימים.

עוז ברלוביץ, משנה למנכ"ל ארקיע, הוסיף: "ההערכה היא שמרוקו תהיה יעד מוביל לטיולים ונופשונים בשנים הקרובות. מרוקו מתאימה לזוגות, טיולי שורשים, קבוצות מאורגנות, טיולים אתגריים ועוד. הרב גוניות ושלל האפשרויות, הם מה שהופכים אותה ליעד כה מוצלח ואידאלי ומסיבה זו תדירות התעופה תהיה גבוהה."

כזכור, חברת ישראייר כבר הודיעה שתפעיל קו טיסות למרקש החל מה-19.7, כשמחיר טיסה בלבד יחל ב-580 דולר ומחיר חבילה לשלושה או ארבע לילות במלון 4 כוכבים החל מ-680 דולר לאדם כולל א. בוקר. גם חברת אל על ציינה שתפעיל טיסות, אך היא ממתינה לאישור הסופי כדי להכריז על כך באופן רישמי.