במקום ארוחת החמגשיות המוכרת, פיילוט חדש שהחל אתמול (שבת), ויימשך בשבועיים הקרובים בכ-30 טיסות אל על לכמה יעדים באירופה יציע לנוסעים ארוחה קלילה שתכלול כריכים וסלטים של רשת בתי הקפה הישראלית ארקפה.

>>לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש

על פי הערכות בענף התעופה הישראלי, אל על מבקשת במהלך זה להצטרף למגמה שבמסגרתה חברות התעופה מנסות לצמצם עלויות בטיסות קצרות ואינן רואות עוד צורך להגיש ארוחה מלאה, אלא מסתפקות בכריך או סלט.

אוכל של מטוס (צילום: יחסי ציבור)
האם הנוסעים יקבלו את השינוי? אילוסטרציה | צילום: יחסי ציבור

הפיילוט הנוכחי מצטרף לשורת בדיקות שעורכת החברה לאור שינוי הטיסות של אל על לאירופה, לאחר שהוכרז כי המותג up יבוטל וכי במקומו תציע החברה בכל טיסותיה לאירופה שלוש רמות מחיר הפונות לנוסעים המבקשים כרטיסים מוזלים, לצד נוסעים המבקשים טיסות עם תנאים גמישים. במסגרת השינוי מוצעים מעתה שלושה סוגי כרטיסים במחלקת התיירים לטיסות באירופה: כרטיס לייט – הדומה לתנאי טיסת לואו-קוסט, ושאינו כולל אופציה לשליחת מזוודה לבטן המטוס או בחירת מושב; כרטיס קלאסיק – המציע כרטיס טיסה בתנאים המוכרים למחלקת התיירים, כולל מושב מסומן מראש, מזוודה ואפשרות לשינוי כרטיס בתוספת תשלום; וכרטיס פלקס – המיועד ללקוחות עסקיים וכולל בנוסף מושבים מועדפים ותנאי שינוי כרטיס נוחים יותר.

הכתבה פורסמה במקור ב-TheMarker

עוד כתבות שעשויות לעניין אותך:

הצעירים בעולם לא סופרים את ישראל

אלפי דירות עומדות ריקות

מקורות בענף התעופה הישראלי מעריכים כי פיילוט הכריכים הנבדק כעת הוא מהלך מתבקש בטיסות קצרות, מאחר ושיטת החמגשיות היא מיושנת והתאימה לשנים קודמות, שבהן הטיסה היתה חוויה הרבה פחות מוכרת ויומיומית - ולכן הדרישות בה היו גבוהות יותר. לדברי בכיר בענף, השיטה הנהוגה כעת עם החמגשיות גם דורשת עבודה רבה יותר מצד צוות הטיסה.

על פי מקור אחר, החברה עושה זאת מטעמי חיסכון וצמצום עלויות, ובסוף הפיילוט תדע החברה אם קהל הנוסעים מקבל זאת בהבנה. לדבריו, בעקבות שינוי שיטת הכרטיסים לאירופה, נוצר מצב שבמסגרתו אל על לא יכולה להפסיק להציע ארוחות במחיר הכרטיס, שכן היא אינה חברת לואו-קוסט. אך אפשרות שבה יוצע מזון חינמי רק לחלק מן הנוסעים במטוס - שיש בו רוכשי כרטיסים מסוגים שונים, כמתואר לעיל - אינה אפשרית. לכן לדבריו נבחנת אפשרות להוזיל את עלויות כלל המזון במטוס.

הוא מוסיף כי במידה ורוב הכרטיסים במטוס יימכרו במסגרת כרטיס הלייט, המעבר לכריכים יהיה אפשרי ויעבור בקלות יחסית. ואולם אם רוב הנוסעים ירכשו כרטיסים טיסה רגילים במסגרת הקלאסיק או הפלקס - לא בטוח כי הנוסעים יקבלו זאת בהבנה.

מותר הלואו-קוסט יבוטל (צילום: צילום הדמיה ומיתוג: open)
עוד צעד בשינויים של חברת התעופה הלאומית | צילום: צילום הדמיה ומיתוג: open

מאל על נמסר בתגובה: ״במסגרת מאמצי החברה לחדש ולרענן את תפריט הארוחות, יצאה אל על בפיילוט למספר טיסות נבחרות לאירופה, שבמסגרתו מוצעים לנוסעים כריכים וסלטים איכותיים וטריים מבית ארקפה. מטרת המהלך היא בחינת האפשרות לגיוון וחידוש הארוחות בטיסות״.