כששמענו שרומן אברמוביץ' נמצא באילת, העמסנו את הרכב, לקחנו את הגלשנים וירדנו דרומה בתקווה שהאוליגרך הרוסי יתלהב מהצעצוע החדש שלנו - גלשן ממונע שנקרא "ג'ט סרף" שיכול להגיע עד למהירות של 55 קמ"ש במים.

המיליארדר הרוסי, שמוכר גם כבעלים של מועדון הכדורגל הלונדוני, צ'לסי, הזמין את בני משפחתו וחוג חברים קרוב למלון בראשית במצפה רמון, שם בילה את ליל הסדר בעלות כוללת של 450 אלף דולר. לאחר ליל הסדר, לקח אברמוביץ' כ-80 מאנשי משפחתו למלון רויאל ביץ' באילת.

כשהגענו לאילת השמועה אודות נוכחותה של פמליית אברמוביץ' כבר התפשטה לאורך חופיה של העיר הדרומית. מארגני האטרקציות הימיות השתוקקו להיות חלק מההילולה שאירגן האוליגרך היהודי לבני משפחתו בחוף הדקל שבאילת. מפיק האירוע שראה אותנו גולשים במים הזמין אותנו ואת הגלשנים הממונעים שלנו להיות חלק מ"יום כיף" שאירגן אברמוביץ למקורביו. התשלום עבור השכרת הגלשן ל-3 שעות היה גבוה מאוד (4 ספרות, ביורו).

כשהגענו לאירוע הבנו מייד - כסף הוא לא הבעיה כאן. אפילו החול כאן לא נדבק לרגליים מסיבה פשוטה - החוף כולו כוסה בדשא סינטטי ועליו הונחו כורסאות לבנות. בפינה צדדית הופעלו מתקני ברביקיו שפינקו את האורחים בבשר משובח, האלכוהול זרם חופשי, הילדים זכו לכל סוגי ההפעלות האפשריים: חץ וקשת מקצועי עם מדריך, מגלשות ענק מתנפחות, סנוקר, הוקי אוויר, פוזבול (כדורגל שולחן), פינת יצירה, רפסודה ענקית ועליה מיטות שיזוף ובר, סירות פדלים, סירות מנוע, קיאקים, בננה, אבובים נגררים.

בין האורחים הסתובבו כל העת מלצרים שדאגו שהפה שלהם לא ינוח לרגע. בשולים עמדו אנשי אבטחה כדי לוודא שאורחי משפחת האצולה אינם מופרעים על ידי אורחים לא קרואים. החוף עצמו נסגר ל-3 שעות לטובת האירוע שבו היו כ-80 אורחים - ישראלים רוסים ובריטים.

>> עוד בערוץ החופש:

איפה תשלמו 17 שקל על בקבוק קולה קטן?
הכינו את הארנקים: המדריך לשופינג בברלין
מחיר החופש: כמה יעלו לכם ויזות לחו"ל?

"מה עוד יכול לרגש בן אדם שיש לו הכל?"

בין ביס לגלישה ניסיתי גם לברר מעט פרטים על אברמוביץ', המולטי מיליארדר המסתורי. רציתי לברר עליו קצת פרטים מהאנשים שישבו איתו ערב קודם לכן בסעודת החג. זה לא היה פשוט. המפיק של האירוע הסביר לנו שאסור לנו לדבר עם האנשים. חלק מהם, כך אמר, חושבים שמגיע להם הכל.

גלשני ג'ט סרף בחוף הדקל (צילום: דרור רייך, TheMarker)
גלשני ג'ט סרף בחוף הדקל, שלשום | צילום: דרור רייך, TheMarker

"מה עוד יכול לרגש בן-אדם שיש לו כבר הכול?", לחש לי בזהירות אחד מבאי ההילולה. הבחור, ישראלי שנשוי לקרובת משפחה של הסבתא של אברמוביץ', פתח בפני צוהר קטן לאופיו של האיש שהונו נאמד בכ-12 מיליארד דולר.

האיש סיפר שברגעי השיא של ליל הסדר, כאשר כל בני המשפחה צחקו בכל רם או הרימו כוסית, אברמוביץ' התרגש כמו ילד. "ראינו אצלו ברק של אושר בעיניים". כנראה שככה נראים חיים של מיליארדר - תמיד כולם רוצים ממך משהו ואין לך חברים אמיתיים. מאוד קר בודד בפסגה.

עוד סופר שם, שהמפגש המשפחתי הזה נולד לפני 4 שנים, אז החליט אברמוביץ' ליצור קשר עם כל בני משפחתו הרחוקה ולקיים מפגשים כל שנתיים. "לפני 4 שנים היינו בקריביים, לפני שנתיים בדרום אפריקה ועכשיו אנחנו באילת", אמר לי שם אחד הנוכחים.
כששאלתי אותו איפה רומן עצמו הוא הסביר לי שהוא היה חייב לטוס ללונדון "מסיבות עסקיות".

השיחה התגלגלה גם לכדורגל כמובן. הבחור הישראלי שפגשתי שם סיפר לי שהוא צפה יחד עם אברמוביץ' ואברם גרנט (מקורב לאברמוביץ', שכיהן לתקופה קצרה כמנג'ר של צ'לסי) בהפסד של צ'לסי בליגה בשבת לסנדרלנד (2:1). אברמוביץ' היה מאוכזב מאוד מההפסד וחשב שהוא מחסל את סיכוייה של צ'לסי לזכות השנה באליפות אנגליה.

>> הכתבה עלתה ב- TheMarker

 אוהבים לבלות בת"א? קבלו כמה סיבות להתאהב מחדש
גידול של 25 אחוז בתנועת הנוסעים בחג

>> מי באמת אחראי עליכם בנופש בצימר?