לאחר שהודיעה בשבוע שעבר שהיא חוזרת לפעילות באופן רשמי בקיץ 2019, וואו אייר (WOW air) הודיעה היום (ב') שהיא מתכוונת להתחרות גם על הטיסות מישראל לקנדה ותציע לישראלים כרטיסי טיסה החל מ-199 דולר לכיוון כולל עצירת ביניים באיסלנד.

הכתבה פורסמה במקור ב-TheMarker

עוד כתבות שעשויות לעניין אותך:

סכסוך בהפקת האח הגדול

אתם מוכנים להקיש קוד סודי בסופר?

החברה הודיעה היום כי היא פותחת קו עונתי חדש מריקאווייק בירת איסלנד החל מיוני 2019 ועד אוקטובר באותה השנה בתדירות של שש פעמים בשבוע לוונקובר בקנדה, וכי מטרתה לחבר לקו זה גם את הנוסעים הצפויים להגיע בארבע טיסות שבועיות מתל אביב. המחירים שמציינת החברה הם כמובן נמוכים במיוחד אך בחברה אומרים כי הם זמינים לקנייה עבור ביוני, ספטמבר ואוקטובר בתאריכים נבחרים כבר עתה באתר הישראלי.

wow air
האם החברה תצליח לעמוד במחיר? וואו אייר | צילום: יחסי ציבור

מבדיקה אקראית באתר לטיסה לקנדה בין ה-19 ביוני ועד ה-10 ליולי נראה כי אכן אפשר למצוא את כרטיס ההלוך ב-199 דולר, אך כרטיס החזור הזול ביותר עולה 346 דולר – סכום שהוא עדיין זול משמעותית מהחברות המתחרות. עם זאת יש לציין שכרטיסים במחירים אלה אינם כוללים מושב, מזוודה, ביטוח טיסה, ארוחה ותוספות נוספות המוצעות לנוסעים.

בענף התעופה המקומי לא מתרגשים ויש כאלה הטוענים כי מדובר על מחירים נמוכים באופן תמוהה. ״אי-אפשר למכור כרטיסי טיסה במחירים כאלה ליעדים רחוקים כמו צפון אמריקה, גם לא בלואו קוסט. אפשר אולי לעשות זאת בכמה כרטיסים עבור שיווק ומשיכת כותרות אבל זה לא מחיר שמכסה עלויות ובטח שגם לא מרוויח״, אומר בכיר בענף.

וואו אייר דיווחה לאחרונה על הפסדים, אבל פעלה ברווחיות יפה עד העלייה האחרונה במחירי הדלק. בספטמבר דווח ששלושת הבנקים הגדולים באיסלנד סירבו להשקיע באג"ח שלה, מה שהכניס אותה לבעיות תזרימיות מסוימות. עם זאת, היציאה שלה מישראל בסיום עונת הקיץ האחרונה לא מיוחסת דווקא לקשיים הפיננסיים - אלא להחלטה אסטרטגית, עקב ההתרחבות המהירה של החברה.

בשיחה עם מקרוב ישראלי לוואו הוא טוען כי לחברה אין כל בעיית מזומנים וכי לא קיים שום חשש לעתידה. לדבריו, החשש שמביעים גורמים בשוק נובע מפחד מתחרות. ״החברה עומדת מאחורי מנכ״ל חזק ויש לה כוונות נרחבות לישראל״, אמר.