סיני ריקה (צילום: ויוי אמבר)
חושות ריקות בסיני | צילום: ויוי אמבר
אחרי שהיתה נקייה עד עכשיו, נגיף הקורונה התפשט בימים האחרונים לתוך חצי האי סיני. באל עריש, עיר בצפון סיני, אותר חולה קורונה שפונה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים. מקרה נוסף של אדם שפיתח תסמינים לנגיף הקורונה התגלה בעיר נואיבה, אחד ממוקדי הנופש האהובים ביותר על הישראלים.

על פי דיווחים, מדובר בפקיד בנק שהגיע מקהיר לבקר את בני משפחתו לרגל חג הרמדאן. האיש נלקח יחד עם בני משפחתו לטיפול רפואי בבית חולים בעיר אימסעיליה.

נואיבה (צילום:  Iryna Yanchukovich, shutterstock)
נואיבה | צילום: Iryna Yanchukovich, shutterstock

יחד עם זאת, לאחרונה חזרו לסיני מאות צעירים מקהיר שהגיעו לבקר את משפחותיהם בסיני והם מחויבים להיות בבידוד במשך שבועיים, מה שלא קרה במקרה של תושב נואיבה שחלה בקורונה. ואם לא די בכך, ביום שישי אירע פיגוע קשה בצפון סיני, כאשר לוחמי דאע"ש ביצעו מארב לחיילים מצרים ועשרה מהם נהרגו.

למרות הגעת נגיף הקורונה לסיני והפיגוע, כ-15 המטיילים הישראלים ששוהים בסיני כבר תקופה ארוכה, לא מתכוונים לחזור לארץ. "הכי חשוב שדרום סיני נקייה מקורונה זה המקום הכי בטוח בעולם", ציינה ויוי אמבר מרמת גן השוהה בראס א-שטן שבסיני מאז פרוץ משבר הקורונה. "אני לא מתכוונת לחזור לארץ ולהיות כלואה בין ארבעה קירות. טוב לי פה ואני נהנית מכל רגע".

סיני ריקה (צילום: ויוי אמבר)
ויוי אמבר בחופשה בסיני | צילום: ויוי אמבר

גם א', מטייל ישראלי נוסף, לא מתרגש משני חולי vקורונה שהתגלו בסיני: "זה קרה במקומות מרוחקים מאיפה שאני ושאר הישראלים נמצאיםדרום סיני זה המקום הכי בטוח והכי כיפי להיות בו. למה לחזור לארץ? הרי ישלחו אותי לשבועיים בידוד. פה יש לי הכול: חופש, שמש, ים ואחלה אוכל. הקורונה לא תגיע לפה".

יצוין, כי נכון לעכשיו, ישראליים אינם מורשים להיכנס לסיני אלא רק לצאת ממנה. בכל מצרים ישנם 6,193 חולים ו-415 מתים מהקורונה.