עקב ריבוי מקרים בשבוע האחרון של מבקרים, בהם משפחות עם ילדים, המגיעים לחופי הכנרת לנפוש ולדוג, בחופי איגוד ערים כנרת מזהירים את כל הבאים שלא על פי הנחיות משרדי הממשלה, שמעתה יחולקו דו"חות כספיים למפירי ההוראות.

למרות הנחיות של משרדי הפנים והבריאות על סגירת כלל חופי הרחצה בישראל, כולל חופי הכנרת ולמרות השילוט אשר הוצב בכניסה לכל חופי איגוד ערים כנרת המורה כי החופים סגורים ואין כניסה אליהם, מדווחים פקחי רשות הכנרת ויחידת המתנדבים "משמר הסביבה כנרת" על מספר רב של אנשים ומשפחות, המגיעים לחופים ומסתכנים עצמם ואת הסובבים אותם.

פולשים לכנרת
הגיעו עם מזוודות וצעצועים | צילום: יחידת פיקוח ואכיפה רשות הכינרת
פולשים לכנרת
שלט האוסר על כניסה לחוף | צילום: יחידת פיקוח ואכיפה רשות הכינרת

"לצערנו ישנם כאלו אשר אינם ממלאים אחר ההוראות, מגיעים לחופי הכנרת ועוברים על ההנחיות המפורשות. בשבוע האחרון אנו נתקלים בעוד ועוד משפחות ואנשים שמגיעים לחופים וגורמים למשטרת ישראל, מג"ב, הפקחים והמתנדבים, לעסוק בפינוי", אומר חגי לוין, מנהל יחידת הפיקוח והאכיפה ברשות הכנרת. "הנחיות הממשלה מורות על סגירה מוחלטת של חופי הרחצה בישראל, חסימת חניוני יום ולילה, נעילת שערים, חסימת אזורי חניות רכבים וכל דרכי הגישה לחופים וזאת במטרה למנוע שוטטות של אנשים, קרבה לאחרים, התקהלויות באזורים ציבוריים וכן המצאות בחופים ללא שירותי הצלה". 

לוין מוסף: "עד כה, הוצאנו את האנשים מהחופים והזהרנו לבל יחזרו, אך כעת, עקב ריבוי המקרים וחוסר ההבנה לסכנה שבדבר, נאלץ לחלק דו"חות כספיים כולל תלונה למשטרה על פריצה וכד' לאלו שיפרו את ההנחיות".

בתוך כך, דווח היום (רביעי) על אדם בן 70 שנפצע בצורה אנושה לאחר שהתרסק הבוקר בכנרת במהלך רחיפה בטרקטורון ממונע. מחקירה ראשונית עולה כי הגבר ככל הנראה התמוטט ואיבד את ההכרה על רקע רפואי במהלך הרחיפה שביצע. הוא חולץ על ידי שוטרי השיטור הימי והועבר לחוף אמנון. לשם הגיעו פרמדיקים של מד"א שהעניקו לו טיפול רפואי וביצעו בו פעולות החייאה, שלאחריהם הוא פונה לבית החולים פוריה בטבריה.