אירוע האלימות הקשה של הקיץ קרה בין הסגר הראשון לשני. הממשלה החליטה לאשר את פתיחת המלונות באילת במהלך חודשי יולי-אוגוסט ולמעלה מ-100 אלף ישראלים הציפו כל פינה באתרי הבילוי בעיר הדרומית ואחד המקומות שהבליינים אהבו להגיע אליהם היה 'החוף של מוש' שהיה מלא עד אפס מקום.

גם שלושה תושבי אשדוד בשנות השלושים לחייהם, עבריינים שריצו עונשי מאסר, בין השאר בגין מעשי אלימות, הגיעו באמצע אוגוסט לבלות בחוף בשעת ערב. בשלב מסוים, אחד העבריינים ניגש ל-ע' המלצרית במקום וביקש לקנות ממנה סיגריית 'פייסל' ב-200 שקל.

"אמרתי לו שאין לי והוא התקרב אליי פנים מול פנים", שחזרה ע' בעדותה במשטרה הנחשפת כאן לראשונה. "אמרתי לו שייקח צעד אחורה, שייצא מהפרטיות שלי. נלחצתי מאוד. הוא חשב שאני צוחקת איתו. הוא נראה לי מסטול. הוא המשיך להיצמד אליי מאחור ואמר לי: 'מה את משחקת אותה כאילו אנסתי אותך. בא לי לירוק עלייך. בא לי לפוצץ לך את הפנים. מי את שתחליטי איפה אני אעמוד. אני אהיה על הפרצוף שלך אם אני רוצה'. ביקשתי שוב שיתרחק ממני ואז בתגובה הוא אמר במבט מאיים: 'מה את משחקת אותה? אני לוקח כיסא שובר לך על הראש'". 

ג', עובד אחר שהיה קרוב מאוד לאירוע סיפר על מה שקרה באותם רגעים: "אני מבחין בבחור מתקרב ל-ע' ומניף את ידו לתת לה מכת אגרוף. בשלב זה הגיע ד', אחראי המשמרת, ואמר לו ש-ע' לא צוחקת וביקש שיזוז ממנה. אני מבחין בבחור מתקרב שוב ל-ע' לתוך הפנים ואז היא אומרת לו: 'אני אזמין לך משטרה'".

מהרגע הזה שלושת העבריינים מאשדוד התחילו לתקוף באכזריות רבה את חמשת העובדים בחוף שכמה מהם העזו להעיר להם על כך שאחד מחבריהם הטריד את המלצרית.

"אני מיד מקבל בוקס לפנים", שחזר ג' בעדותו במשטרה. "נפלנו שנינו ביחד לרצפה והוא המשיך לתת לי אגרופים לפנים. החזרתי לו כדי להדוף אותו מלתת לי אגרופים בפנים. בשלב זה אני איבדתי את הזיכרון עקב המכות שספגתי וניסיתי לרוץ לעבר החוף". לדבריו, כמה שניות לאחר מכן הזיכרון חוזר אליו והוא זוכר ששניים מהעבריינים רדפו אחריו. לדבריו, אחד התוקפים דקר אותו כמה פעמים בכתף בגב ובידיו ויש לו שבר בארובת העין. 

תקרית אלימה בחוף של מוש באילת
תקרית אלימה בחוף של מוש באילת
 

תקרית אלימה בחוף של מוש באילת
תקרית אלימה בחוף של מוש באילת

עובד אחר סיפר: "הם החלו לזרוק עלינו שולחנות, קיללו אותנו, אנשים פחדו להתערב ואחד מהם החזיק ביד בקבוק ערק. ביקשתי ממנו שיירגע אבל הוא בתגובה שבר לי את הבקבוק על הראש. אני לא יודע איך נשארתי בחיים, הבקבוק התנפץ לי על הראש וירד לי המון דם".

אלמוג, עובד נוסף בחוף, סיפר בחקירתו ובשיחה עם mako כי חייו וחיי חבריו היו בסכנה ממשית וכי התוקפים היו רוצחים אותם אם לא היו מצליחים להימלט והמשטרה לא הייתה מגיעה למקום. "הוא לקח כוס של צ'ייסר ודקר אותי. הצלחתי לברוח כשדם יורד לי מהראש. אם לא הייתי בורח יחד עם החברים שלי היו רוצחים אותנו בוודאות. אלו היו רגעים מפחידים מאוד. לאנשים האלה שתקפו אותנו אסור להסתובב חופשי. הם מסוכנים לחברה". 

תקרית אלימה בחוף של מוש באילת
תקרית אלימה בחוף של מוש באילת
 
תקרית אלימה בחוף של מוש באילת
תקרית אלימה בחוף של מוש באילת
 

תקרית אלימה בחוף של מוש באילת
תקרית אלימה בחוף של מוש באילת

שוטרי מרחב אילת עצרו את שלושת התוקפים. אלה טענו להגנתם כי העובדים בחוף הם אלו שתקפו אותם. אחד מהם סירב לעלות לניידת והשוטרים נאלצו להשתמש בטייזר כדי לכבול אותו באזיקים. שלושת התוקפים עצורים למעלה מחודשיים.

בשבוע שעבר פרקליטות מחוז דרום הגישה נגד השלושה כתב אישום חמור לבית המשפט המחוזי בבאר שבע המייחס להם עבירות של התנהגות פסולה במקום ציבורי, חבלה חמורה בנסיבות מחמירות, פציעה בנסיבות מחמירות, הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו ואיומים.

הפרקליטות דורשת מבית המשפט לעצור את השלושה עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם בנימוק שהם מהווים סכנה לציבור ועלולים לחזור על מעשיהם לאור העבר הפלילי שלהם.

עורכי דינם של הנאשמים, נס בן נתן ויניב שגב, מסרו בתגובה לכתב האישום: "הנאשמים אכן היו במקום אך לא הם אלה שנהגו באלימות והם מכחישים את המיוחס להם בכתב האישום". 

עורך דין נס בן נתן (צילום: אלון חן)
עורך דין נס בן נתן | צילום: אלון חן
 

עו"ד יניב שגב (צילום: באדיבות המצולם)
עו"ד יניב שגב | צילום: באדיבות המצולם