זה קרה לפני כשבועיים: טיסת אל על לניו יורק, בה היו מאות נוסעים, נחתה בשדה התעופה 'ניוארק'. על פי הנוהל, בזמן שמטוס הדרימליינר חנה בשדה התעופה, עובדי הניקיון של השדה נכנסו על מנת להכין אותו לטיסה חזרה לארץ. לטענתם, במהלך העבודות הם גילו במושבי הפרימיום חרק הנחשד כפשפש.

>>לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש 

העובדים שעלו על המטוס הרגו כמה מהחרקים הללו, אספו אותם לתוך שקית והעבירו את הממצאים להנהלת שדה התעופה על מנת שיטפלו בעניין. בהקלטות שהגיעו לידי mako ניתן לשמוע את אנשי הצוות בניו יורק מסבירים שאין להם מה לעשות, היות והם לא רוצים לקחת סיכון שהטיסה בחזרה לישראל תתבטל. כך נשמעת ההקלטה:

פשפשים במטוס
החרקים החשודים שנמצאו במטוס

-שמעת משהו?

-אנחנו לא יכולים לעשות כלום בנוגע לזה, כי אם נעשה משהו לגבי זה, אז הטיסה תתבטל 

-הם מצאו חרקים

-הם הסתכלו מקרוב לראות אם אלה הקטנים, או שאלה חרקים רגילים?

-אני לא יודעת, אני לא ראיתי אותם 

-אמרתי להם והיא אמרה שכרגע לא ניתן לעשות שום דבר, כי כל דבר שנעשה יגרום לביטול הטיסה, אז אנחנו רק... 

-אלוהים

-כן, אני יודעת. אני מרגישה רע, אבל אולי אלה חרקים קטנים ולא פשפשים. אני מקווה שזה זה ולא משהו גרוע יותר

"הנוסעים לא ידעו דבר"

"פשפשי מיטה הם תופעה ידועה בארה"ב ובפרט בניו-יורק, שנחשבת לעיר הנגועה בהם. יש חובה לדווח על הימצאותם במתקני ציבור כמו מטוסים בשדה תעופה, במבני מגורים ובמשרדים ממשלתיים", הסביר גורם ישראלי הבקיא בעולם התעופה. "כשיש פשפשים במטוס יש חובה להדביר אותו כדי שנוסעים לא ייעקצו או לא ייפגעו מבחינה בריאותית. העקיצות יכולות להוות סכנה למי שאלרגי ולגרום לו לפריחות בגוף".

כך, בעבר, לא פעם חברות תעופה בעולם השביתו מטוסים לאחר שבמהלך הטיסה נוסעים התלוננו שנעקצו על ידי פשפשים והדבר נחשב למפגע חמור שיש לטפל בו. במקרה זה חשוב לציין, בחברה לא ידעו בוודאות שמדובר בפשפש, וקיבלו החלטה להמריא כרגיל לארץ על מנת לא לפגוע בלוח הזמנים.

"לא ראיתי שביצעו הדברה או עשו טיפול מיוחד והמטוס המריא בחזרה לישראל מבלי שהנוסעים עודכנו בדבר", הסביר גורם המעורה בסיפור. "אם הם היו מבצעים הדברה ייתכן שהיו נאלצים לבטל את הטיסה. כשמוצאים כמה פשפשים על מושבים במטוס ההערכה היא שיש עוד אזורים נגועים".

מחברת אל על נמסר: ״הטענות המופיעות בכתבה שיקריות. ההקלטות אינן של אנשי אל על. מדובר בפייק ניוז מוחלט ובהוצאת דיבה כנגד החברה״