11 נוסעים עלו על טיסת אל על מניו יורק עם אישורים מזויפים, ועל פי החשד, רבים מהם נדבקו בקורונה. מדובר בטיסת חילוץ של אל על שהמריאה ביום ראשון מניו יורק לישראל.

"הם עשו מה שבא להם. לא עטו מסכות במשך שעות רבות, נעמדו קרוב למושבים שלנו כשהם מתפללים או מנהלים שיחות ואיש לא עשה כלום", סיפר אחד הנוסעים בשיחה עם mako. "פנינו לצוות הדיילים, ביקשנו שידאגו שיעטו מסכות, אבל הם הרגיעו אותנו שהכול בסדר שאנחנו סתם בפאניקה".

למרות פניית הדיילים, בחלקים רבים של הטיסה הנוסעים היו ללא מסכה וחלקם סיפרו בגאווה שהם השיגו מסמכים מזויפים שעשו לכאורה בדיקות קורונה. "שיחקו בחיים שלנו. הדיילים פחדו להתעמת איתם ואנחנו שילמנו את המחיר הכבד", זעם הנוסע.

מיד עם נחיתת הטיסה התברר ש-11 מהנוסעים חלו בקורונה, ועשרות נוסעים קיבלו הודעה שעליהם להיכנס לבידוד ולעבור בדיקות קורונה כדי לוודא שאינם נושאים את הנגיף. במשרד הבריאות עירבו בשעות האחרונות את פיקוד העורף והשב"כ בניסיון לבדוק האם אכן הנוסעים זייפו את בדיקות הקורונה שהיו ברשותם.

מחברת אל על נמסר בתגובה: "כלל הטיסות שמבצעת החברה מתקיימות על פי ההנחיות של הרשויות השונות. אל על מקפידה לשמור על בריאות הנוסעים וכלל הצוותים בקרקע ובאוויר. אל על מפתחת בימים אלה תפיסה של 'טיסה בטוחה' שבמסגרתה יבוצעו בדיקות לפני, במהלך העלייה לטיסה ולאחריה. טענות הנוסעים הועברו לגורמים המבצעיים ואנו מתחקרים את הטענות אל מול צוות הטיסה ומול התחנה".