אמנם הקיץ ותקופת החגים הסתיימו ממש לא מזמן והחורף רק התחיל, אבל מסתבר שלא מעט ישראלים ממהרים כבר עכשיו להזמין את חופשת הקיץ לאוגוסט 2020. מבדיקת אתר גוליבר, עולה כי קיים גידול של 62 אחוזים בכמות ההזמנות בתקופה זו, כ-9 חודשים לפני הקיץ לחודשים יולי- אוגוסט, לעומת כמות ההזמנות בשנה שעברה. ולא סתם: המקדימים להזמין חופשה כבר עכשיו יחסכו בממוצע 26 אחוזים ממחיר הכרטיס ליציאות באוגוסט. 

מחפשים לאן לטוס? הכנסו למדריך היעדים של mako חופש

בנוסף, נמצא שמי שהזמין את הטיסה שלו לקיץ הבא עד סוף חודש אוקטובר חסך בממוצע 10 אחוזים נוספים, כלומר, מי שהזמין עשרה חודשים מראש חסך בסך הכל כ-40 אחוזים במחיר הכרטיס, לעומת מי שיזמין במועד קרוב יותר לטיסה בעתיד.

שדה התעופה נתב
חיסכון של 26 אחוזים למי שמזמין כ-9 חודשים מראש | צילום: Roman Yanushevsky, Shutterstock

"יותר ויותר ישראלים הבינו שהם לא צריכים לחשוש וכדאי להם להקדים להזמין חופשה לקיץ וליהנות ממחירים נמוכים משמעותית מהמחירים לטיסות אותן היו מזמינים קרוב יותר למועד היציאה", אומר זיו רוזן, מנכ"ל גוליבר. "היום, בעידן בו ישנו כיסוי ביטוחי על ביטול או דחיית טיסה, כדאי ליהנות מהמחירים האטרקטיביים".

ולאן הישראלים יטוסו בקיץ הבא?

על פי אתר גוליבר, נכון לעכשיו, היעדים המבוקשים בהזמנת טיסות לחודשים יולי-אוגוסט 2020 הם לונדון עם מחיר כרטיס ממוצע של 524 דולר; בוקרשט, שאף מציג ירידה של 17 אחוזים במחיר הכרטיס שעומד על 248 דולר; ליסבון, הכוכבת החדשה במדד, רושמת אף היא ירידה של 17 אחוזים במחיר הכרטיס שעולה בממוצע 371 דולר.

עוד ברשימת היעדים המבוקשים לקיץ 2020: בודפשט עם מחיר ממוצע של 233 דולר וירידה של 13 אחוזים במחיר הטיסה; בנגקוק במחיר של 680 דולר, המצביע על ירידה של 18 אחוזים לעומת שנה שעברה; ניו יורק, מילאנו ואתונה שממשיכות לככב ברשימת היעדים המבוקשים גם השנה, וברצלונה וורשה המצטרפות החדשות ליעדי הקיץ המבוקשים.