ועדת התכנון מחוז דרום אישרה תוכניות להקמת פארק מים באילת, בהשקעה מוערכת של 120 מיליון שקל. פארק המים ישתרע על שטח של 110 דונם סמוך לכביש הכניסה הצפוני לאילת, וצפוי לכלול 20 דונם של פאנלים סולאריים שייצרו חשמל ומערכות למיחזור מים.

הפארק הוא יוזמה של יזמים תושבי אילת, דניאל לב – שהיה מנכ"ל אגודת חקלאי עין יהב, וטוני האוורד – שניהל בעבר את ריף הדולפינים באילת. שני היזמים הדרומיים זכו לתמיכתו של ראש העיר, מאיר יצחק הלוי, בהנעת הפרויקט, שיקום על קרקעות שלא היו בשימוש תיירותי. עתה, עם קבלת האישורים על השטח, הם מקווים לצרף אליהם משקיעים נוספים שהביעו עניין ביוזמה, לא כולם תושבי ישראל. בשלב הבא נדרשים היזמים לאישורי בנייה מנהלתיים, ואז יוכלו להתחיל בשלבי הבנייה.

פארק המים תוכנן על ידי האדריכל דני בר קמה, וישולבו בו דמויות נעות של דינוזאורים בגדלי ענק ועמדות מידע ממוחשבות, שיסבירו על הדינוזאורים והתקופה הקדומה. בנוסף למתקנים הספורטיביים ולמגלשות אקסטרים, תבנה רחבה ריקודים בתוך המים, מרכז משחקים סגור וממוזג לילדים, ג'ימבורי, מיני גולף, מכוניות מתנגשות, מרכז ספא ענקי שיכיל בריכות טיפוליות, מפלים ועוד.

הפארק יוכל להכיל כ-25 אלף אורחים, ויתאים לאירועים גדולים ומופעים, ובכך יגדיל קהלי היעד ויתאים לאירועים פרטיים, לחברות ולשיתופי פעולה מסחריים. הפארק צפוי להיפתח עד קיץ 2019.

ב-2016 נסגרה לפעילות האטרקציה העירונית "עיר המלכים" שהוקמה באילת בהשקעה מוערכת של כ-150 מיליון שקל ושילבה בין לונה פארק ענקי לדמויות מהמקרא. הפארק השתרע על כ-16 דונם אך לא הצליח למשוך אליו את מספר המבקרים שקיוו באופן שיחזיר את ההשקעות הגבוהות.

עם פתיחת שדה התעופה הבינלאומי רמון בתמנע, ותנועת חברות הלואו קוסט הגוברת בעיר הדרומית, תודות למענקי שיווק ותמריצים כספיים בחורף שמעניק משרד התיירות, לצד פטור מאגרות רש"ת – מקווים באילת להגביר את התנועה התיירותית הנכנסת שתגיע לאילת. משרד התיירות משקיע מאמצים בפיתוח וישווק מוצרי תיירות בדרום, ופתיחת פארק מים מודרני תהיה חידוש הן לתיירות הנכנסת והן לתיירות הפנים באילת, שסובלת ממחסור באטרקציות.

הכתבה פורסמה במקור באתר TheMarker. עוד באתר:

>> המאכל שהתיירים הגאים ביזבזו עליו הכי הרבה כסף

>> מועדון הנוסע המתמיד של אל על נכנס לשוק הזמנת המלונות