אחרי שנבנה במשך 9 שנים והיה בהרצה בחודש האחרון לקהל מצומצם, הריזורט היוקרתי - מלון פרא, פותח את שעריו באופן רישמי.

המלון, נבנה על בסיסם של המבנים ההיסטוריים שבצומת בית המכס ברמת הגולן. במקום ניפגשו סר מרק סייקס הבריטי, דמות מרכזית בעיצוב המדיניות הבריטית במזרח התיכון ושארל-ג'ורג' פיקו, קונסול צרפת בביירות. באותו מפגש היסטורי השניים גבשו וחתמו על "הסכם סייקס-פיקו" והוא היווה את נקודת החלוקה בין המדינות והיה נטוש מאז מלחמת ששת הימים.

כעת, כאמור, הוא נפתח תוך הקפדה על שימור מחמיר של המבנים. תוכלו למצוא כאן 27 חדרים וסוויטות בסך הכל (בשלושה גדלים שונים ושישה עיצובים שונים) הנמצאים בארבעה מבנים הפרוסים במתחם המלון. המקום עוצב ע״י הסטודיו של דנה לייטרסדורף ותמרה גלסר-שפרן שעשו שימוש בחומרים טבעיים בבנייה ובריהוט, סלעי בזלת ואבנים טבעיות, טיח מינרלי טבעי, שימוש חוזר בעצים ממוחזרים מקומיים.

מלון פרא בבית המכס (צילום: איה בן עזרי)
המלון מהאוויר | צילום: איה בן עזרי
מלון פרא בבית המכס (צילום: אילן ארנון)
נפתח באופן רישמי | צילום: אילן ארנון

מלון פרא בבית המכס (צילום: איה בן עזרי)
לובי המלון היה בעבר אורווה | צילום: איה בן עזרי

בנוסף לחדרים, יש כאן בריכה מרכזית, מתחם ספא, מסעדה (שכרגע פתוחה רק לאורחי המלון אך בהמשך תפתח לכולם), מרתף יין עם יינות מרמת הגולן, שטחים פתוחים עם דשא ועצים ושלושה מבנים היסטוריים ששומרו כפי שהם, כשבאחד מהם ישנו מיני מוזיאון עם תמונות ומיצגים שנותנים הצצה להיסטוריה של המקום.

מה עוד חשוב לדעת? המלון מיועד לזוגות בלבד (ללא ילדים), כך שנכון לעכשיו מספר האורחים המקסימלי שיכולים להתארח כאן הוא 54 אנשים בלבד (בעתיד צפויים להיבנות סווטיות נוספות). היות ושטח המלון גדול נראה שזה הולכת להיות אחת החוזקות שלו.

נרי אלדר, מנכ"לית המלון, מציינת שנקדת המוצא של המקום הוא ש"הקהל הישראלי הוא קהל מתוחכם, ויש גם דברים טובים בתיירות הישראלית. באנו לעשות משהו אותנטי ועוצמתי והטבע הוא זה שמדבר כאן. האורח מאוד חשוב לנו כאן - מאיכות הכרית ועד החוויה בבריכה". 

מלון פרא בבית המכס (צילום: אילן ארנון)
בריכת המלון | צילום: אילן ארנון
מלון פרא בבית המכס (צילום: איה בן עזרי)
27 החדרים נמצאים בארבעה מבנים שונים הפזורים בשטח המלון | צילום: איה בן עזרי

מלון פרא בבית המכס (צילום: אילן ארנון)
במלון שמים דגש על החיבור לטבע | צילום: אילן ארנון

וכמה זה עולה? כרגע מחיר ללילה, כולל ארוחת בוקר, מפורסם ב-2,600 שקלים באמצע השבוע והחל מ-3,000 שקל בסוף השבוע. מבדיקה באתר המלון, נראה שהמחירים הללו מתחילים רק לאחר החגים, באוקטובר, אז ניתן למצוא את חדרי הדלוקס החל מ-2,252 ואת הסוויטה הכי גדולה ב-4,592 שקלים ללילה באמצע השבוע.

בקרוב גם ניתן יהיה להגיע למלון לימי חוויה של טיפולים בספא וארוחה במסעדת המלון, או להעביר במקום את זמן ההתארגנות לחתונה, מבלי לישון.

לדברי ישי מלכה, מבעלי המלון, שבבעלתו גם מלון אלגרה שבעין כרם, בבניית המלון הושקעו מעל 10 מיליון שקלים רק בשלב הבנייה. "אנו  מתרגשים להשיק את הריזורט היוקרתי  ביותר בישראל", הא אומר. "הרעיון הוא שאורחי המלון ייהנו משילוב של יוקרה וטבע, יין וקולינאריה, הירגעות אלגנטית והרפתקנות מלהיבה". 

מלון פרא בבית המכס (צילום: איה בן עזרי)
הסוויטה הגדולה | צילום: איה בן עזרי
מלון פרא בבית המכס (צילום: איה בן עזרי)
מלון פרא בבית המכס | צילום: איה בן עזרי

מלון פרא בבית המכס (צילום: אילן ארנון)
חדר דלוקס | צילום: אילן ארנון

לעוד פרטים היכנסו לאתר מלון פרא