פרשת העוקץ שעל פי החשד ביצע בעל סוכנות נסיעות מצפון הארץ, בה לכאורה עקץ מיליוני שקלים מחברת תעופה גדולה הולכת ומסתעפת. ל-mako נודע כי בעל סוכונת הנסיעות הורד מהמטוס רגע לפני שעלה על טיסה לדובאי. במשטרה חושדים כי ניסה להימלט מהארץ בטרם יוצא נגדו צו מעצר. חוקרי תחנת משטרת עכו חששו שהסוכן יימלט מהארץ, ולכן כשנודע להם שהוא בנתב"ג הם הגיעו ועצרו אותו.

"הוא היה המום לגמרי. בהלם מוחלט כשהשוטרים עצרו אותו רגע לפני העלייה למטוס בטיסה לדובאי. לא הבין מה רוצים ממנו", שחזר אחד הנוסעים, "גם נוסעים אחרים לא הבינו מה קורה פה. לא ידענו שמדובר בעוקץ או בסוכן נסיעות. חשבנו שאולי דרוש לחקירה או משהו כזה".

כפי שחשפנו לראשונה ב-mako, גם משפחה שרכשה כרטיסי טיסה דרך הסוכן לחופשה בטורקיה הורדה מהמטוס, ואחד מבני המשפחה נלקח לחקירה בחשד שסייע לו בעוקץ. הוא שוחרר כעבור כמה שעות, לאחר שהתברר לחוקרים שהחשדות נגדו הן ברמה נמוכה יחסית ממה שחשבו.

החוקרים חושדים שכמה עשרות נוסעים מתוך מאות, וייתכן שגם סוכן נסיעות המתגורר בטורקיה ומקושר לחברות תעופה' סייעו לו בעוקץ, כאשר החשד המרכזי הוא שהסוכן גרף לכיסיו כמיליון שקלים. החוקרים הוציאו צו לבדוק את חשבונות הבנק שלו ואת רכושו כדי להבין את מצבו הכלכלי, או האם הבריח כספים מישראל. 

על פי החשד העוקץ פעל כך: הלקוחות היו מעבירים לסוכן כספים במזומן או באשראי. לאחר מכן הוא רכש להם את כרטיסי הטיסה מחברת התעופה, ושילם את התמורה באמצעות כרטיסי אשראי מזויפים או גנובים של חברת אשראי גדולה.

לקוחות של חברת האשראי שהבחינו בחיוב בשווי אלפי שקלים על טיסות שלא הזמינו, יצרו קשר עם חברת האשראי, הכחישו עסקה וזו בוטלה. כך שלמעשה מי שנעקצה היא חברת התעופה שלא קיבלה אגורה ממאות כרטיסי הטיסה שהסוכן רכש ממנה.

בעל סוכנות הנסיעות, בן 37, הכחיש את החשדות נגדו וטען שלא לקח שקל לכיסו. הוא המשיך והתעקש שמדובר בכלל בסוכן טורקי שביצע את העוקץ, ואת פרטיו הוא מסר לחוקרים. במשטרה מוסרים כי הוא שיתף פעולה עם החוקרים ומסר גרסה שאותה הם כעת בוחנים. "מדובר בחקירה מורכבת מאוד ובעוקץ מתוחכם ביותר", ציין קצין במשטרה.

מעצרו של הסוכן הוארך בחמישה ימים והמשטרה צפויה לבקש את הארכת מעצרו בשנית.