1. מגדל דוד מתחדש

לאחר תכנון של למעלה מעשור ושלוש שנות בנייה על ידי צוות רב-תחומי שכלל ארכיאולוגים, אדריכלים, אוצרים, חוקרים, מעצבים ויוצרים, מגדל דוד מוזיאון ירושלים החדש נפתח בשבוע שעבר במצודה העתיקה לקהל הרחב. את פרויקט חידוש ושימור המוזיאון, שהיקף ההשקעה בו נאמד בלמעלה מ-50 מיליון דולר, הובילה דיים ויויאן דאפילד באמצעות קרן קלור ישראל ובתמיכתם של עיריית ירושלים, משרד ירושלים והמסורת יהודית, משרד המורשת, משרד התיירות, קרן פטריק ולינה דרהי, קרן היסוד, קרן ירושלים, ידידי המוזיאונים האמריקאים בישראל וקרן פיי אוסטין.

השיפוץ כלל את שימור המצודה העתיקה, שיפוץ המינרט (הצריח – סמלה של ירושלים), חידוש הגן הארכיאולוגי, הקמת ביתן כניסה חדש, חנות ובית קפה, חידוש תשתיות, חשיפת חפירות ארכיאולוגיות נוספות ושיפור הנגישות במצודה, לצד תצוגת קבע חדשה בת 10 גלריות, המשלבות טכנולוגיה חדשנית, מיצגים אינטראקטיביים, מפות מציאות רבודה, וממצאים ארכיאולוגיים וחפצים עתיקים המתוארכים ל – 1500 שנה לפני הספירה.

מוזיאון מגדל דוד (צילום: עודד אנטמן)
צילום: עודד אנטמן

2. פופ-אפ עולם דיסני

חברת וולט דיסני מציינת 100 שנים להיווסדה ומזמינה את מעריציה להשתתף בחוויית פופ-אפ ייחודית שזכתה להצלחה רבה בלונדון, ממשיכה לברלין ב- 9-18 ביוני ומשם לפריז בין התאריכים 30 ביוני – 9 ליולי 2023.

זוהי דרכה של דיסני לציין באופן אינטראקטיבי וחוויתי את הקסם וערך החברות הטמון בדמויות הקלאסיות. Wonder of Friendship: The Experience – המתחם מרושת כולו באמצעות טכנולוגיית מציאות רבודה של סנפצ'אט והמבקרים מוזמנים לקחת חלק בחוויה על ידי סריקת קודי QR בכל מתחם.

המתחם משתרע על פני ארבעה חללי ענק המחולקים לפי נושאים: אליס בארץ הפלאות, לילו וסטיץ', מלך האריות ומיקי וחברים ומתפרס על פני 1000 מ"ר של חוויות צילומיות שונות.

  • תערוכות נוספות צפויות להתקיים באיטליה וספרד בחודשים ספטמבר ואוקטובר 2023 והודעה על כך תצא בהמשך
  • לינק למכירת כרטיסים

פופ אפ דיסני (צילום: באדיבות דיסני)
צילום: באדיבות דיסני

3. הטבה על מזוודה

סאן דור מקבוצת אל על, יוצאת במהלך חודש יוני בפיילוט לעידוד שליחת הטרולי לבטן המטוס: שולחים את הטרולי לבטן המטוס ומקבלים שובר 15 דולר מתנה למימוש בטיסה הבאה. ההטבה תקפה לטיסות סאן דור הממריאות מטרמינל 1 בלבד וניתנת למימוש באתר אל על למזמינים טיסות סדירות של סאן דור באתר אל על  עד סוף אוגוסט 2023, להמראות עד דצמבר 2023.

"סאן דור היא חלק מקבוצת אל על שאינה משנה את מדיניות הכבודה הנוכחית", גל גרשון, מנכ"ל סאן דור. "יחד עם זאת, לאור השינויים בהרגלי הצריכה של הלקוחות, בעידן שאחרי הקורונה והמגמה הגוברת של נוסעים לטוס עם טרולי , החלטנו לצאת בהטבה ייחודית שתוענק ללקוחות שיבחרו לשלוח את הטרולי לבטן המטוס ובהתאם, נבחן את התוצאות. סאן דור תמשיך לתת הצעות ערך משתלמות ללקוחותיה למגוון יעדי נופש אטרקטיביים, במרחק של טיסה קצרה".

אישה עם טרולי בשדה תעופה (צילום: Pavel Ilyukhin, Shutterstock)
אישה עם טרולי בשדה תעופה | צילום: Pavel Ilyukhin, Shutterstock

4. לגלות את פלאו

החל מה-1.10.23 מטיילי ה-Four Seasons יוכלו לגלות את מדינת האי פלאו (Palau) שבמערב האוקיינוס השקט, עם עליה יומית לחוף לסיורים והרפתקאות. פלאו מכונה אחד משבעת פלאי העולם התת-ימי, עם חצי מיליון קמ"ר של טריטוריה ימית מוגנת, המציע הזדמנויות מפוארות לצוללנים ומשנרקלים. אבל זה רק פן אחד מנפלאותיה. רק 9 מתוך 340 האיים של המדינה מיושבים, ולכן היא מהווה הזדמנות להרפתקאות טבעיות, עם תרבות הנעה ממסורת הריקוד הפלאונית העשירה - עמוסה בפזמונים עוצמתיים, סיפורים וצבעים מרהיבים - ועד לאתרי מלחמת העולם השנייה, באי סמלי. לצד מאות שנים של השפעות ספרדיות, גרמניות, יפניות ואמריקאיות.

בשביל להיות בין הראשונים לחוות את פלאו עם ה-Four Seasons Explorer, בימים אלו ניתן להזמין את ההפלגות הראשונות לסוף 2023.

שיט לפלאו (צילום: באדיבות פור סיזנס)
צילום: באדיבות פור סיזנס