"אתה לא מבין איזה ריגוש מטורף עובר עליי שאני יורה בדולפין", סיפר ר', עבריין ממרכז הארץ שבילה את החודשים באחרונים בסין ובתאילנד. "אין לי שום הסבר לזה. זה פשוט הובי מטורף. מביאים לאיזו בריכה כמה דולפינים, אני משלם למקומיים משהו כמן 5,000 דולר ויחד עם כמה חברים שולפים אקדחי גלוק תשעה מ"מ ויורים בהם תוך כדי שהם צורחים. אני מבין שזה לא בסדר, אבל זה גרם לי לשחרר לחצים ומתחים שהיו לי באותה תקופה. כשאני מגיע לארץ, אני לוקח אקדח ויורה בציפורים. כל אחד והסגנון שלו להשתחרר. כשאתה בתוך הפשע והמשטרה מחפשת אחריך לכל אחד יש שיטה להרגיע את עצמו".

>>לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש

המקרה המזעזע שמתאר ר' קרה בסין ובתאילנד והוא חושף חלק מהתחביבים המטורפים של עבריינים בכירים בארגוני פשיעה בישראל שיוצאים לחופשה בחו"ל. לאותם עבריינים יש רצון להראות עד כמה הם עושים חיים. 

"כדי להראות שהם עדיין בעניינים ועוצמתיים הם מעלים סרטונים ליוטיוב של מה שהם עושים", הסביר קצין מודיעין בכיר לשעבר במשטרת ישראל". "הם מפרסמים תמונות בפייסבוק ולא מבינים שהמשטרה למעשה עוקבת אחר כל צעד שלהם ומחברת את הפאזלים כדי להפליל אותם", 

ביטחון היתר הזה גם גורם פעמים רבות למעצרים ישיבה בכלא וגירושם לארץ. השבוע למשל, שוטרי משטרת תאילנד עצרו את אורי לוי, עבריין מחיפה, מקורב מאוד לראש ארגון הפשע בדרום ניבי זגורי (נעצר לפני כמה חודשים כאשר הוסגר לישראל ונאשם בשני מקרי רצח), איתו הוא נוהג לבלות ולעשות עסקים בקוסמוי.

לוי נצפה באחד הסרטונים שהופצו ברשתות שולף אקדח באחד החופים בתאילנד ויורה במדוזות ובדגים. הסרטון שצולם לפני כמה חודשים התגלגל לידי המשטרה התאילנדית וזו החליטה לעצור אותו יחד עם חברו שלום פימה המכונה איקו.

אין תמונה
מעצרם של אורי לוי ושלום פימה בתאילנד

"החזקת נשק בתאילנד יכולה להסתיים בכמה שנות מאסר", טוען קצין משטרה ששירת בעבר במזרח אסיה. "התאילנדים לא אוהבים שזרים לוקחים את החוק לידיים ועושים מה שבא להם. אני יודע שהישראלים חזק מאוד על הכוונת שלהם כבר תקופה ארוכה".

צדים אנטילפות ויורים בצבי ים

גם בדרום ומזרח אפריקה, בהן יש כמות עבריינים ישראלים גדולה, הם נוהגים לערוך מטווחים באזורים מדבריים, לירות מתותחים מתנייעים ולקנח בצייד לא חוקי של תנינים ואנטילופות. בחלק מהמקרים, חלקם הקטן גם היה מעורב על פי החשד בציד פילים.

"הכול עניין של כסף. אתה יכול לעשות מה שאתה רוצה במדינות עולם שלישי אם אתה יודע את מי לשחד", טוען עבריין לשעבר. "לצוד פילים, נמרים מה שבא לך. אף אחד לא יעצור אותך כל עוד אתה לא בולט יותר מדי כדי לא לגרום למשטרה או לגופים ציבוריים אחרים להתקומם נגדך. העבריינים הישראליים תמיד מושכים אש והם הביאו את זה על עצמם. בעיקר בגלל השופוני שלהם".

בנוסף, בדרום ומרכז אמריקה היו מקרים בודדים של עבריינים ישראליים שהגיעו לחופשות של כמה חודשיים במהלכם ירו בצבי ים ובכרישים.