חוק השמיים הפתוחים הוביל חברות לואו-קוסט רבות להיכנס לשוק התעופה הישראלי ולהפעיל קווים זולים מתל-אביב למגוון יעדים באירופה, במחירים שעד לפני מספר שנים הנוסעים הישראלים כלל לא חלמו עליהם. מהפכת הלואו-קוסט הגיעה בחודש האחרון גם לשוק הטיסות לארה"ב, כשחברת וואו אייר האיסלנדית החלה בהפעלת קווים לארה"ב וקנדה דרך איסלנד, במחירים חסרי תקדים לטיסת הלוך חזור.

"400 דולר לטיסה לארה"ב זה כבר לא מחיר שמפתיע אותנו", אומר ארז בוסו, מנכ"ל Smartair. "אחרי שחוק השמיים הפתוחים גרם למחירי הטיסות לאירופה לצנוח, המקום הבא הוא ארה"ב וצפון אמריקה. אמנם לא מדובר בטיסות ישירות, אלא טיסות קונקשן דרך ערים שונות באירופה, אבל המחיר הנמוך אטרקטיבי ומפתה."

כמו במרבית טיסות הלואו-קוסט, גם מחיר הטיסות של וואו אייר מורכב מהטיסה בלבד, וכל שירות נוסף - מזוודות, ארוחות ובחירת מושבים, כרוך בתוספת תשלום. הוספת מזוודה לנוסע, למשל, עולה בין 35 ל-70 דולר לכיוון, מה שמוביל ל'קומבינות' מצד הנוסעים הישראליים, שמוסיפים מזוודה אך ורק לטיסת החזור או בוחרים לטוס עם מזוודה אחת לזוג. במרבית המקרים, גם לאחר הוספת מזוודות, המחיר יהיה נמוך משמעותית ממחיר טיסה ישירה, ומשתלם יותר.

יחד עם זאת, בוסו מסביר שגם מחירי הטיסות הישירות צפויים לרדת. "בעקבות הוזלת המחירים של חברת וואו, סביר להניח שנראה חברות אחרות מורידות מחירים. כבר עכשיו ניתן לראות שמחירי הטיסות הישירות של אל-על לתחילת 2018 ירדו משמעותית, ואפשר להזמין היום טיסה ישירה למגוון יעדים בארה"ב סביב 800 דולר בלבד."

>> לחיפוש טיסות זולות לארה"ב 

 >> לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש