בעקבות הנחיית משרד הבריאות מאתמול (ג') שמבקשת מהתושבים לא לצאת לפארקים ולחופי הים, ניתן לראות מקומות ציבוריים, שלרוב יש בהם לא מעט מבקרים, כעת ריקים לגמרי מאנשים. 

כך, במספר סרטונים שפירסמו ברשות הטבע והגנים, החל מנחל ציפורי בצפון ועד למצדה בדרום, ניתן לראות כיצד המקומות שוממים לגמרי מלבד עובד המקום שנשלח לתעד.

בהנחיית משרד הבריאות נכתב: "אין לצאת מהבית לפארקים, לגינות משחקים, לחוף הים, לבריכה, לספריות, למוזאונים, לשמורות טבע וגנים או למרחבים ציבוריים אחרים, למעט יציאה של ילדים במסגרת המשפחה בלבד או עם בעל חיים (באופן בודד).

ברשות הטבע והגנים הגיבו למצב ופירסמו באתר האינטרנט שלהם הודעה: "בהתאם להנחיית משרד הבריאות למניעת התפשטות נגיף הקורונה האוסרות על יציאה של הציבור לפארקים, לחופי הים, לשמורות ולגנים הלאומיים, רשות הטבע והגנים מעדכנת כי החל מיום רביעי, 18 במרץ 2020 , כלל שמורות הטבע והגנים הלאומיים, לרבות חניוני הלילה, חופי הים יהיו סגורים לציבור זאת עד להודעה חדשה.

רשות הטבע והגנים תמשיך לפעול למען שמירת הטבע, חיות הבר, הצומח והנוף בשמורות הטבע והגנים הלאומיים תוך הקפדה על הנחיות משרד הבריאות.

אנו קוראים לציבור להישמע להנחיות ולדאוג לבריאותו. בשאלות ניתן לפנות למוקד רשות הטבע והגנים שמספרו 3639* .