זה קרה בחופשת הפסח - משפחה ממרכז הארץ הגיעה לנופש באחד מבתי המלון היוקרתיים בעיר ובמהלך הנופש, הם יצאו למסע "קניות" באחד הקניונים הגדולים בעיר. 

>>לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש

זוג ההורים נכנסו עם ילדיהם לחנות מותגים. האב החל למדוד כמה זוגות מכנסיים וחולצות של אחד המותגים היקרים שהיו בחנות והשאיר אותם בתא המדידה. בשלב מסוים הוא נכנס פנימה עם תיק צד שהיה עטוף בתוכו בנייר כסף, נייר קופי וסלוטייפ (שיטה מתוחכמת למנוע מהזמזמים שצמודים לבגדים לפעול בעת היציאה מהחנות). הוא יצא מהחנות עם בגדים בשווי של כ-10,000 שקלים, ולאחר מכן המשיך באותה השיטה לגנוב בגדים יקרים משתי חנויות נוספות. בסך הכול הוא גנב בגדי מותגים ב-35 אלף שקל.

השלל שנתפס באילת (צילום: באדיבות מרחב דרום של משטרת ישראל)
חלק משלל שנתפס במהלך חופשת גניבות | צילום: באדיבות מרחב דרום של משטרת ישראל

כמה דקות לאחר שיצא מהחנות, אחד העובדים הבחין בבגדים שנגנבו מהמדפים ומיהר להזעיק למקום את המשטרה. השוטרים צפו במצלמת האבטחה בחנות, אבל לא זיהו את האב ובני משפחתו. השוטרים לא התייאשו, הגיעו למוקד העירוני, צפו במצלמות הפרוסות ברחובות הראשיים ואיתרו את האב החשוד על פי מספר המכונית שלו בטרם הספיק לעזוב את העיר.

"חלק מהנופשים שמגיעים לאילת חושבים שמותר להם לגנוב, לעשות מה שבא להם ושלא נאתר אותם. הם טועים ובגדול", טוען קצין משטרה במרחב אילת. "יש לנו יכולת להגיע לכל אחד מהגנבים. יש מצלמות שפזורות ברחבי העיר. האבסורד הגדול זה שלא מדובר באנשים שחסר להם כסף".

הילדים עזרו להורים לגנוב 

המוני תיירים מגיעים לאילת בכל שנה, רובם ישראלים ורובם מאוד רוצים לחזור עם שלל הביתה, לפעמים גם בדרכים לא חוקיות. כך, מידי שנה מתרחשים אלפי מקרים של גניבות מחנויות והנזק מגיע למיליוני שקלים. בשבוע שעבר למשל, בני משפחה נכנסו לחנות אלקטרוניקה ומחשבים בעיר ויצאו עם שלל שנאמד בכמה אלפי שקלים.

צילום ממצלמת האבטחה (צילום: באדיבות מרחב דרום של משטרת ישראל)
האב, כפי שנתפס במצלמות האבטחה, רגע לפני שהעביר את הרכוש לילדים | צילום: באדיבות מרחב דרום של משטרת ישראל

על פי החשד, האב, האם ושני ילדיהם, תושבי מזרח ירושלים שנפשו בבית מלון, הגיעו במטרה לרוקן את החנויות בעיר. במשך חמישה ימים הם גנבו בגדים, תכשיטים ומוצרי חשמל יקרים, ששווים נאמד בעשרות אלפי שקלים. את המוצרים הגנובים הם נהגו להסתיר בעגלת תינוקות כדי לא לעורר חשד.

עובד עירני שקלט את הנעשה קרא למשטרה ואלה הגיעו לחנות ועקבו אחרי החשוד במצלמות האבטחה ברחוב עד שלבסוף הצליחו להגיע למלון בו התאכסן עם משפחתו, ושם מצאו את הרכוש הרב שגנבו מחנויות רבות בעיר. הרכוש שנתפס הוחזר לחנויות, האב נחקר ובתום חקירתו שוחרר בערבות ובקרוב יוגש נגדו כתב אישום.

השלל שנתפס באילת (צילום: באדיבות מרחב דרום של משטרת ישראל)
שלל בעשרות אלפי שקלים | צילום: באדיבות מרחב דרום של משטרת ישראל

אז מה הנופשים שמגיעים לאילת אוהבים לגנוב?

  1. בגדי מותגים - ג'ינסים של לווי'ס ודיזל. חולצות של ראלף לורן, לקוסט, טומי הילפינגר ועוד.
  2. בשמים - בעיקר בשמים לנשים. הגנבים משתמשים במכשיר מיוחד שמנטרל את הזמזם.
  3. אלכוהול - בעיקר וודקה וויסקי ובירות.
  4. קרם גוף וסבונים.
  5. טלפונים סלולריים - נופשים רבים גונבים סמארטפונים מאנשים שמגיעים לערוך קניות בקניונים בעיר או להשתזף בחופים. בשנה האחרונה נתפסו עשרות נופשים שגנבו מאות טלפונים סלולריים מנופשים אחרים.
  6. מטענים לטלפונים סלולריים, משחקי מחשב וסוני פלייסטיישן.
  7. שוקולד יקר וביצי קינדר.
  8. בגדי ילדים - נחשב לאחת המכות הכי גדולות בעיר. חנויות בגדי הילדים תגברו את הפיקוח והאבטחה בהם כדי למזער נזקים.
  9.  מגבות גוף וחלוקי רחצה.
  10. סכיני גילוח וקרם שיזוף.