דבורה (שם בדוי), מורה ותיקה בבית ספר יסודי במרכז הארץ, הגיעה לפני ארבע שנים לבלות יחד עם בעלה בבית הארחה באזור ירושלים. לטענתה, במהלך היומיים ששהתה במקום היא לקתה בקלקול קיבה עקב אוכל מקולקל שהוגש לה בארוחת השבת.

>>לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש

דבורה מתארת שהיא חשה ברע והיו לה בחילות קשות. בנוסף, לטענתה כשניגשה לשירותים שבחדרה, היא התעלפה, נפלה ושברה את הקרסול. לאחר שפונתה לבית החולים 'שיבא' נאלצה להתאשפז במשך שמונה ימים ושהתה עוד כחודשיים במחלקת השיקום.

לאחר החוויה הקשה, הגישה דבורה תביעת נזיקין, בעזרת משרד עורכי הדין צבי רפפורט, נגד בית ההארחה לבית המשפט השלום בתל אביב. בכתב התביעה טענה שהאחריות לקלקול הקיבה שבו לקתה ולשבר שבא בעקבותיו, חלה על בית ההארחה.

"הביאו לי אוכל מקולקל. בחיים לא הרגשתי בחילה כזו. צעקתי לבעלי שאני מתעלפת", טענה דבורה. "זה לא קרה רק לי. עוד שלושה אורחים נוספים שהיו יחד איתי ועם בעלי קיבלו קלקול קיבה. הם סבלו מהקאות ושלשולים".

בית ההארחה הכחיש את טענותיה של דבורה וביקש לדחות את התביעה על הסף. לטענת בית ההארחה אין קשר בין קלקול הקיבה של התובעת לבין השבר בקרסולה והאשים אותה ברשלנות.

מומחה רפואי מטעם בית המשפט קבע לתובעת נכות בשיעור של 7.5 אחוז והשופטת, עידית קצבוי, קבעה בפסק הדין שהתובעת הוכיחה את אחריות בית ההארחה למה שקרה לה ושיש קשר ישיר בין קלקול הקיבה לכך שנפלה ושברה את הקרסול.

השופטת האמינה לגרסתה של דבורה ובעלה ומתחה ביקורת נוקבת על התנהלות בית ההארחה. היא פסקה שיש לפצות אותה בסכום של 150 אלף שקל.