רגע אחרי ליל הסדר, לא מעט ישראלים ירדו היום בבוקר (6.4) לאילת במטרה לעבור דרך מעבר טאבה לסיני ולהעביר את החג וחול המועד בחצי האי המבוקש. לאחר שבימים האחרונים היה נראה שאין תורים משמעותיים במעבר הגבול, היום בבוקר מי שהגיע לשם דיווח על תנועה זורמת בצד הישראלי, אך על המתנה ממושכת בצד המצרי.

> המדריך המלא למטייל בסיני

> מתי צפויים עומסים בחג?

על פי רשות שדות התעופה, האחראית גם על מעברי הגבול, בפסח צפויים לעבור לסיני כ-200 אלף ישראלים. השנה חלים בחודש אפריל חג הפסח, חג הפסחא ועיד אל פיטר. עקב כך צפויים במעבר הגבול טאבה עומסי שיא של כ-13 אלף נוסעים מדי יום במהלך החג, ואף יותר מכך בערב החג, למחרת הסדר ולקראת סוף חופשת החג.

בתוך כך, ברשות שדות התעופה ממליצים לציבור הנופשים לרכוש את אגרת המעבר מראש ולהתאזר בסבלנות במקרה של המתנה ממושכת. ישראלים המתכוונים לעבור את הגבול עם רכבם, מתבקשים להירשם מראש באותו אתר ולשלם את האגרות הנדרשות. יש להגיע למעבר עם רישיון רכב מתורגם לאנגלית. את התרגום ניתן לבצע בתחנות ממסי ברחבי הארץ.

מעבר הגבול לסיני בפסח (צילום: אינה יצחקי)
צילום: אינה יצחקי

איך לקצר את התור לסיני?

מעבר הגבול טאבה פתוח 24 שעות ביממה לאורך כל השבוע. השעות העמוסות פחות הן בדרך כלל שעות אחר הצהריים, מ-16:00 ועד 20:00, ומומלץ להגיע למעבר בשעות אלו אם הדבר מתאפשר. רש"ת הודיעה על פתיחת מסלול מהיר למשלמי אגרת המעבר מראש ולבעלי דרכון ביומטרי.