קבוצת מלונות בראון ערכה אתמול (23.3) מסיבת עיתונאים לחשיפת מלון בראון ברוט עם סיום תקופת ההרצה ופתיחתו המלאה של המלון. בנוסף, הציגו ברשת את התכנית שלהם לשנת 2023 הכוללת פתיחת מלונות חדשים בתל אביב, אילת ואירופה. 

מלון בראון ברוט נפתח ב-2022 על חוף הים והטיילת המתחדשת של תל אביב, במרחק קצר משכונת נווה צדק, יפו העתיקה ומרכז העיר. במלון 225 חדרים וסוויטות ועל פי הרשת הוא מותאם לנופשים, אנשי עסקים ומשפחות.

> לא עוצרת: בתל אביב לא מפסיקים להיפתח מלונות חדשים

בנוסף, במלון מסעדת שף, טרקלין עסקים מעוצב עם נוף פנורמי לים וליפו, אולם כנסים ואירועים, מרפסת שיזוף ענקית הצופה לים, מועדוני ילדים ונוער ועוד. בקרוב ייפתחו מתחם Wellness גדול עם ספא חווייתי וחדר כושר צופה לפארק.

מלון בראון ברוט (צילום: מקס קובלסקי)
צילום: מקס קובלסקי
מלון בראון ברוט (צילום: מקס קובלסקי)
צילום: מקס קובלסקי

הנוף מבראון ברוט (צילום: אילן ארנון)
צילום: אילן ארנון

שמו של המלון - "ברוט" נגזר מסגנון הברוטליזם, סגנון בניה פופולרי בשנות ה-70 שהיווה השראה עיקרית לעיצוב המלון וכן לשמו – הבניין, שכונה במקור "בית גיבור" הוא הצפוני מבין שישה בניינים במתחם בית הטקסטיל ומתנשא לגובה של 18 קומות. אחד מסימני ההיכר הבולטים שלו הוא אלמנטים מבטון טרומי צבוע הממוקמים סביב החלונות המשופעים הנטויים כלפי מטה, וזאת במחשב אקולוגית להפחית חדירת קרני שמש ישירה אל חל לי המשרדים ששכנו שם בעבר .

ברשת מתכננים לכבוש את אירופה

כאמור, במסיבת העיתונאים חשף ליאון אביגד, מייסד מלונות בראון ובעלים משותף (לצד ניר ויצמן וניצן פרי)
את תכניות הקבוצה לשנה הקרובה ולאחריה.

בתוך כך, הקבוצה ממשיכה להתרחב ולהקים מלונות חדשים בכל אזור הים התיכון . בנוסף לשני מלונות הנופש שנפתחו באילת – מלון הבוטיק בראון אילת וכן בראון לייטהאוס אילת, ייפתח בחודש אפריל מלון שלישי, Sea Red Brown, בו נשלמות בימים אלו עבודות שיפוץ נרחבות ועיצוב מחדש בהשראה מדברית.

בראון רד סי (צילום: רוני בלחסן)
בראון רד סי, אילת | צילום: רוני בלחסן

בתל אביב ייפתחו השנה שלושה מלונות חדשים – מלון בן 144 חדרים ב בניין מועצת הפועלים ברחוב ברנר בעיצובה של דנה אוברזון, השני מלון בוטיק יוקרתי בן 54 חדרים בעיצובו של רובי יש ראלי ברחוב מונטיפיורי, והשלישי בן 80 חדרים ברחוב גרוזנברג, אגף נוסף למלון בראון TLV האייקוני והראשון של הקבוצה ברחוב קלישר.

בנוסף, מלונות בראון מעמיקים את אחיזתם בשוק היווני, כשאל 11 המלונות ואתרי הנופש הפעילים בבירה אתונה, לאורך קו החוף ובאיים אוויה, קורפו וכרתים, יצטרפו עד סוף 2023 עוד 9 מלונות נוספים. הקבוצה גם הכריזה לאחרונה על פתיחתו הקרובה של איסלה בראון חאניה, אתר נופש יוקרתי (חמישה כוכבים
דה-לוקס) בעיר חאניה בכרתים, זאת לצד השקת קו הטיסות החדש והישיר לעיר של חברת ישראייר. המלון הוא
אח ל'איסלה בראון קורינתיה' שנפתח בקיץ 2022.

איסלה בראון חאניה  (צילום: יחצ)
צילום: יחצ

איסלה בראון חאניה  (צילום: יחצ)
צילום: יחצ

הקבוצה גם מסמנת יעד נוסף חדש לישראלים – עיר הנמל רייקה (Rijeka), העיר השלישית בגודלה בקרואטיה, בה הושלמה לאחרונה רכישתם של שבעה נכסים – שישה מלונות ואתר קמפינג . אלה מתווספים למלון הנופש בראון ביץ' האוס קרואטיה הפועל בעיירת החוף טרוגיר מ-2016 .

ליאון אביגד, מייסד ובעלים משותף של קבוצת מלונות בראון, אמר: "אנחנו גאים בצוות המסור של מלונות בראון בארץ ובאירופה, הפועלים ב 5 מדינות ועשרות אתרים, מקדמים את הדרכת צוותי השירות ומכינים את המלונות לפרטי פרטים לקראת פתיחת עונת התיירות הקרבה. קולקציית מלונות בראון תסיים את שנת 2023 עם 54 מלונות, מהם 27 בישראל, 20 ביוון וקפריסין ו-7 בקרואטיה, ובסך הכל כ- 4,000 חדרים. עד סוף 2025 צפויה החברה למנות 74 מלונות ובהם כ-8,000 חדרים. הצוותים שלנו ימשיכו להטמיע בכל המלונות שלנו את האירוח החווייתי שלנו, הסטייל האופייני לנו והפינוקים הייחודיים גם במלונות החדשים שייפתחו בקרוב'' .