מהומה גדולה פרצה אתמול לפנות בוקר בטיסה מדובאי שנחתה בנתב"ג ועליה 116 נוסעים ישראלים. בעקבות החלטת הממשלה על פיה כל הנוסעים מדובאי יישלחו לבידוד במלונית, רבים מהנוסעים ביקשו לשהות בבידוד בבתים כשהם מצוידים באישורים בריאותיים כאלה ואחרים.

לטענתם, הם גילו שאין במקום ועדת חריגים או נציג שישמע את בקשתם ועל כן חויבו לעבור למלונית. הדבר גרם, כאמור, למהומה גדולה ושוטרי מג"ב ויס"מ הוזעקו לטרמינל במטרה להשליט סדר ולהרגיע את הנוסעים, אך ללא הצלחה.

עובד במקום שתיעד את האירועים אמר ל-mako: "היו כמה עשרות נוסעים שביקשו להיפגש עם חברי ועדת החריגים של משרד הבריאות אבל לא היו כאלה במקום וזה גרם לכאוס. גם אנשי פיקוד העורף לא היו באותה שעה. הכול נפל עלינו ועל המשטרה. הם היו אבודים, תשושים ועייפים ולא היה מי שידבר איתם. הנוסעים טענו שיש להם אישורים רפואיים או מסמכים שמאפשרים להם לשהות בבידוד אבל זה לא עזר להם. היו צעקות, ואישה אחת אפילו חשה ברע. הנוסעים לא שמרו על מרחק אחד מהשני".

לדברי אותו עובד, הנוסעים שלא זכו לטענתם למענה לא הסכימו לנסוע למלוניות מבלי לדבר עם ועדת החריגים, קיבלו קנס של 5,000 שקל ונסעו לבתיהם. "היו עשרות נוסעים שלא הסכימו לנסוע למלונית וקיבלו קנסות. היו כמה מבוגרים מעל גיל 70 שנסעו לבתיהם ולא למלונית. מפחיד לחשוב שחלק מהנוסעים שנסעו הביתה חולים בקורונה ועלולים להדביק אחרים", ציין עובד נוסף בנתב"ג שהיה במקום. "זו הייתה התנהלות של שוק. שלא יתפלאו אם בעוד כמה ימים מהטיסה הזו תהיה התפרצות של מחלת קורונה. אם הייתה וועדת חריגים לא היה בלגן".

אחד הנוסעים שנסע למלונית סיפר: "אמרו לי תגיע למלונית, תתקשר למשרד הבריאות ולפיקוד העורף ותראה להם את המסמכים הרפואיים שלך. לא היה עם מי לדבר".

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "אתמול בשעה 4:15 בבוקר נחתה טיסת נוסעים מדובאי. על הטיסה היו 116 נוסעים ובשדה נכחו כלל הגורמים המקצועיים לקליטת הנוסעים. 77 נוסעים הועברו למלוניות. 38 שוחררו לביתם באמצעות וועדת חריגים ובמסגרת קריטריונים  שנקבעו. נוסעת אחת פונתה לבית החולים".