ההחלטה של משרד הבריאות לחייב בבידוד את הישראלים החוזרים כמעט מכל המדינות מסביב לעולם, החלה היום (16.8) וכבר ניתן להרגיש אותה. כך, מאות ישראלים שתכננו לנפוש בימים הקרובים ובחגי תשרי בסיני החליטו לבטל את החופשה היות והם לא רוצים לשהות שבוע בבידוד בחזור.

בעקבות כך, רוב המבטלים החליטו להציע את האגרות שרכשו למכירה, חלקם אפילו במחירים זולים יותר, בזמן שאחרים פשוט העדיפו "להזדכות" עליהם באתר 'מילגם'. "ברגע ששמענו שהחזרה מסיני כרוכה בשבוע בידוד החלטנו לבטל את הנופש בחגים ולהישאר בבית. עבורנו זה בלתי אפשרי. להיות אחרי נופש עוד שבוע בבידוד עם ילדים זה בלתי נסבל", הסביר אור. "למרות שסיני ירוקה ואין בה קורונה זו החלטה ממש מוזרה שתגרום ללא מעט ישראלים להישאר בבית. אי אפשר להשוות בין מה שקורה במצרים שהיא צפופה מאוד לסיני שבה הכול פתוח ואין קורונה בכלל".

ולא רק אור ביטל את הנופש בסיני, אלא לא מעט ישראלים שתכננו לנסוע בשבוע הבא עם ילדיהם או בחגי תשרי. בינתיים הם מעדיפים לחכות ולהמתין שההחלטה על בידוד מהחזרה מסיני או מצרים תבוטל. "מכרתי את האגרות כי לא מתאים לי ולאשתי להיות שבוע בבידוד. אנחנו בעלי עסקים וזה יפגע בנו קשות", הסביר ד' ממרכז הארץ.

מעבר טאבה (צילום: החדשות 12, החדשות12)
כך נראה הגבול שנפתח בחודש מרץ, אחרי שנה שהיה סגור | צילום: החדשות 12, החדשות12

יחד איתם יש גם יש הרבה ישראלים שלא שכחו את השנה שבה הגבול עם סיני היה סגור לגמרי עקב משבר נגיף הקורונה, ולא מתרגשים משבוע בבידוד. "נאבקנו  שיפתחו את הגבול. אחרי שפתחו נסענו אני והחברה. היינו שבועיים בבידוד, אז מה זה בשבילנו שבוע? סיני שווה כל יום בבידוד", טוען דרור. "אני מאמין שבראש השנה סיני תהיה מלאה בישראלים".

כזכור, עד לא מזמן, כשהחזרה מסיני לא חייבה בידוד וכמות הישראלים שנסעו הייתה גדולה, לא מעט סוכני נסיעות ניצלו את המצב - קנו אגרות בכמות גדולה ומכרו אותן במחירים גבוהים. רק לאחר תלונות רבות, משרד התחבורה טיפל בעניין ושם סוף לתופעה המכוערת. כעת, כאמור, אין כל כך דרישה לאותן אגרות.