מצלמה (צילום: travel.cnn.com)
אבדה בהוואי, נמצאה בטאיוואן. המצלמה שבה הביתה | צילום: travel.cnn.com
מעטים הם המטיילים ברי המזל, שמצליחים להתאחד מחדש עם הפריטים שאיבדו במהלך מסעם. בטח ובטח אם אלה נעלמו במהלך צלילה בים. אבל התיירת האמריקאית לינדזי קרמבלי סקאלן Lindsay Crumbley( Scallan), זכתה להפי אנד בתוך סיפור הפרידה העצוב שלה, אחרי שמצלמה שאיבדה בהוואי לפני חמש שנים, נמצאה והוחזרה אליה.

אבל זה עוד לא הכל. שני עובדי חברת התעופה צ'יינה איירליינז, שמצאו את המצלמה בטאיוואן, גילו לתדהמתם שכרטיס הזיכרון שלה עדיין עובד והציעו לסקאלן כרטיס טיסה לטאיוואן כדי להחזיר אותה לידיה.

מצלמה שנסחפה בקרקעית הים (צילום: travel.cnn.com)
גם הסוללות וגם כרטיס הזיכרון עדיין עבדו | צילום: travel.cnn.com

נסחפה 5,000 קילומטר על קרקעית האוקיינוס

סקאלן איבדה את המצלמה שלה במהלך צלילת לילה באי מאווי, הוואי, באוגוסט 2007. למחרת היא חזרה לחוף כדי לחפש אותה, אבל מאמציה היו לשווא. "חיפשתי את המצלמה די הרבה זמן, אך לבסוף ויתרתי", מספרת סקאלן. "כמובן שלא מצאנו אותה ובאיזשהו שלב החלטתי לעזוב את זה. הייתי מאוד עצובה בגלל שכל התמונות מהחופשה שלי היו בה, וגם זו הייתה מצלמה די יקרה".

חמש שנים מאוחר יותר ובמרחק 5,000 קילומטר מהמקום בו אבדה, נמצאה המצלמה, שככל הנראה נסחפה על קרקעית אוקיינוס השקט ואז נשטפה אל החוף המזרחי של טאיוואן. לבסוף היא נאספה ע"י עובדי חברת התעופה צ'יינה איירליינז.

המצלמה הייתה מכוסה בשכבה עבה של עובש, אך כאמור להפתעתם של מוצאיה, גם הסוללות וגם כרטיס הזיכרון היו תקינים. השניים בילו כמה שעות בניסיון לפענח את בעלי המצלמה. ראשית הם התחילו במיקום התמונות. לאחר מכן, הם הקימו בפייסבוק, יחד עם חברת התעופה, את העמוד “China Airlines is looking for you", בו פרסמו כמה תמונות מתוך המצלמה.

אין תמונה
עמוד הפייסבוק של חברת התעופה

כעבור כמה ימים החברה איתר את סקאלן והציעה לה כרטיס טיסה לטאיוואן, כדי לבוא ולאסוף את המצלמה שלה. "אני פשוט היה המומה שהמצלמה שלי נמצאה, עם כל התמונות שלי מהטיול", אמרה סקאלן. "אני עדיין לא יכולה להאמין שכרטיס הזיכרון עדיין עובד". תכל'ס? גם אנחנו לא.

Hawaii News Now - KGMB and KHNL

(מקור)

>> סקר תיירותי: הכי משתלם לבקר בבודפשט