בזמן שבארץ צפוי להיכנס לתוקפו העוצר הלילי ב-40 ערים ויישובים וייתכן שבחגים כל המדינה תהיה בסגר, חברות התיירות והטיסות השונות מדווחות על התעניינות מוגברת בחופשות לחו"ל. 

נכון להיום ישראלים יכולים לטוס לשלוש מדינות בלבד מבלי להיכנס לבידוד: בולגריה, קרואטיה ויוון שהודיעה אתמול שהחל מה-15.9 (קצת לפני ראש השנה) תאפשר להיכנס לכל האיים במדינה ולא תגביל את הכמות השבועית.

בהתאם לכך, באתר הנסיעות טרווליסט פירסמו את דירוג היעדים שהישראלים התעניינו לגביהם בימים האחרונים ומרבית היעדים הכי מחופשים נמצאים כמובן במדינות ירוקות. ברשימת עשרת היעדים המובילים ניתן למצוא את כרתים ביוון, זאגרב בקרואטיה, ורנה בבולגריה, אתונה וסופיה, שנמצאת במקום השני במדד החיפושים. עוד יעדים מפתיעים שנמצאים ברשימה הם דובאי באיחוד האמירויות (מקום חמישי), שאליו עדיין אי אפשר לטוס אמנם, אך הוא משך לאחרונה הרבה תשומת לב. במקום הראשון נמצאת דווקא וינה באוסטריה, שנחשבת מדינה ירוקה אבל אין לנו הסכם איתה ומי שיטוס אליה עם דרכון ישראלי ייאלץ להיכנס לבידוד.

בורגס (צילום: shutterstock By rustamank)
בורגס. ביקוש גבוה לבולגריה הזולה | צילום: shutterstock By rustamank

מבחינת היעדים אליהם נעשו הכי הרבה הזמנות, על פי אתר טרווליסט, ניתן למצוא את דוברובניק בקרואטיה, ורנה, כרתים, בורגס ובמקום הראשון נמצאת סופיה בבולגריה. 

בחברת ישראייר מדווחים שנכון לעכשיו היעד המבוקש ביותר אצלם הוא ורנה בבולגריה, אליו החברה מפעילה טיסה כמעט בכל יום. בחברה מציינים את העובדה שגם לקרואטיה יש כמות טיסות גדולה - 4 טיסות בשבוע, שזו כמות כפולה לעומת השנה שעברה, כמובן בשל העובדה שזו אחת המדינות היחידות שלא מחייבות בידוד כרגע.  

גם שירלי כהן עורקבי סמנכ"ל שיווק ומכירות באשת טורס מציינת ש"אנחנו רואים ביקוש יפה מאוד לחגים, בעיקר לבורגס וקורפו, שממש נחטפים. היעד המבוקש ביותר אצלנו הוא בורגס. מדובר בשילוב של מחיר משתלם, הקלות בכניסת תיירים מישראל (מספיקה בדיקת קורונה שלילית לפני הטיסה) ואי-הגבלת מספר הנכנסים ליעד, כל אלה הופכים את בורגס ליעד אטרקטיבי. בנוסף, זו העיר הכי ירוקה בבולגריה".

רודוס (צילום: John_Walker, Shutterstock)
רודוס. אי חדש אליו נוספו טיסות ישירות מהארץ | צילום: John_Walker, Shutterstock

גם בחברת הלואו קוסט וויז אייר זיהו את הביקוש הגובר ליעדים בבולגריה והרחיבו את הפעילות בישראל. כך, קו סופיה-תל אביב פועל היום עם 4 טיסות שבועיות במקום אחת, והקו ורנה-תל אביב חזר לפעילות החל מהשבוע הראשון של ספטמבר עם שתי טיסות בשבוע.


לקראת החגים, ובעקבות ההכרזה של הממשלה ביון על פתיחת כל המדינה לתיירים מישראל, חברות התיירות החלו להציע לא מעט דילים ופתחו קווי טיסה חדשים, כשהציפייה היא שלא מעט ישראלים ינצלו את העובדה שלא היו בחו"ל הרבה זמן ושבארץ מסתמן סגר, ויטוסו לנפוש מעבר לים במהלך החגים.

כאמור, בחברה תיגברו גם את הטיסות ליוון ויוסיפו את הקו לרודוס החל מה-16.9. מחירי טיסה בלבד החל מ 279 דולר, חבילה ל -4 לילות במלון 5 כוכבים אקטי אימפריאל על בסיס הכל כלול משופר  תעלה החל מ - 599 דולר. 

"אנו שמחים שיעד פופולרי נוסף נפתח לישראלים ללא הצורך בחובת בידוד, מחירי הטיסות והחבילות אטרקטיביים מאוד בהשוואה לאשתקד ישנה ירידה של כ-30 אחוזים", אומר גיל סתיו סמנכ"ל השיווק והפרסום של ישראייר.     

גם בשטיח המעופף החלו להציע יותר חבילות ליעדים שונים ביוון. כך למשל: חבילת נופש בכרתים ל-4 לילות במלון 5 כוכבים תעלה 449 דולר לאדם בחדר זוגי; חבילה לרודוס לארבע לילות על בסיס חצי פניון תעלה גם כן 449 דולרים; חבילה לורנה בבולגריה היא זולה יותר ותעלה 389 דולים לאדם בחדר של זוג + 2 לארבעה לילות על בסיס הכל כלול.