פסח רק עוד כחודש וכבר עכשיו אלפי ישראלים שנמצאים בדרכם לסיני נאלצים לעמוד דקות ארוכות בתור ארוך בגלל מחסור הכוח אדם ושעות פעילות מוגבלות.

"אם עכשיו יש תורים כאלה תתארו מה יקרה בעוד כחודש, בפסח, כשיגיעו לסיני כ-150 אלף ישראלים", טען עו"ד גיא שילה, מנהל דף הפייסבוק 'קהילת אוהבי סיני'. "זה לא הגיוני שמעבר הגבול יהיה פתוח רק 12 שעות ביממה (8:00-20:00). זה מחדל שצריך לתקן ומיד. מעבר הגבול חייב לפעול כמו לפני הקורונה - 24 שעות ביממה ולתת מענה הולם לכל הישראלים שעושים את דרכם מישראל לסיני והפוך. אני מזהיר שאם המצב לא ישתנה זה עלול להיגמר כמו באסון בהר מירון".

דינה בבאי, שצילמה את הסרטונים מהתור במעבר הגבול, מספרת: "חשבנו שנעבור את המעבר תוך עשר דקות ופתאום היה תור ארוך מאוד שמזכיר את התורים של חג הפסח וראש השנה. הבעיה היא בצד הישראלי ולא בצד המצרי ואם לא יהיה פתרון אנחנו נתקע עוד לילה בסיני, בגלל שמעבר הגבול הישראלי עובד רק משעה שמונה בבוקר עד שמונה בערב. אנשים סיימנו את ביקורת הדרכונים בצד המצרי ותקועים בתור של המעבר הישראלי".

ל- mako נודע כי ברשות שדות התעופה ניסו לגייס בודקים ביטחוניים ועובדים למעבר הגבול כדי להפעיל אותו 24 שעות ביממה, אבל לא הצליחו למצוא מועמדים שיסכימו להתגורר באילת לשם כך. נכון לעכשיו עדיין לא נמצא פתרון למצב כשהבעיה האמיתית, כאמור, תהיה לפני ערב החג ובמהלך חול המועד.

יחד עם זאת, כזכור, השבוע הודיעו בארץ שבקרוב יחללו טיסות ישירות בין נתב"ג לשארם א-שייח' בסיני במחירים שמתחילים בכ-450 דולר לאדם. הטיסות הללו, אם וכאשר יקבלו אישור רישמי, עשויות להקל על התורים הארוכים שצפויים להיות בפסח.